Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elszállt a meghajtóm, visszany...

Ditti23 kérdése:

Elszállt a meghajtóm, visszanyerhetem az adatokat még?

Figyelt kérdés

1,5 éve vettem egy vadiúj 500 Gb-os Samsung vinyót. (7200, 16MB HDD S-ATA II). Az op. rendszerem egy régi 80 gigáson van (win7), az 500-as pedig ketté lett osztva (E és F). Eddig hibátlanul működött. Most pedig az F meghajtót rendesen meg lehet nyitni, semmi probléma. Viszont az E-t nem látja abszolút. Rákattintok és hosszas várakozás után bedobja, hogy: "a meghajtóban található lemezt használat előtt formázni kell. formázza? igen vagy mégse"

Természetesen nem formáznám, hiszen a fél életem (családi képek, videók, zenék, ...)ott van rajta. Szóval miután nem formázom, felugrik még egy ablak: E:\ nem érhető el. Adathiba (CRC). Oké után visszaugrik a sajátgépre...

Kérdéseim:

Tönkrement volna a vinyó?

Visszanyerhetem a fájlokat?

Érdemes elvinnem hozzá értő személyhez vagy nem tud vele semmit kezdeni?

Miért látom az egyik meghajtót, míg a másikat nem?


Előre is köszi a válaszokat!


Ditti



2012. szept. 10. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az F gond nélkül megy, akkor inkább partíciós tábla probléma lesz. Vidd szakemberhez és ne kísérletezgess rajta!
2012. szept. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már formatáltad akkor cse&%zheted.. Ha még nem, akkor a kovetkezõ házipraktikáid vannak:

- átdugod a SATA csatlakozót másik dugaszba az alaplapon/és/vagy cseréled a kábelt.

- beteszed egy másik gépbe (haver, vagy esetleg ha otthon több van..) ha az látja, akkor a te rendszereddel lesz a gáz. (Új Win..)

HA NEM LÁTJA:

- mindenképp vidd szakihoz, ha még nem fornatáltad, akkor ki lehet belõle szedni mindent. ( nem irom le hogy hogyan csinálják mert b**$zi hosszú lenne)

Lényeg, ha tényleg rajt a fél életed, akkor vidd el adatmentésre, pár ezerért megcsinálják. újraformázod ezt követõen a vinyód, aztán jó is :)

2012. szept. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is vidd el szakemberhez de ha akarod akkor megpróbálhatod visszanyerni az adataidat a Testdisk nevű programmal [link]
2012. szept. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Runtime GetDataBack For NTFS


A GetDataBack a fájlok visszanyerésében segít önnek, ha vírusfertőzés, formázás, FDISK vagy meghibásodás esetén megsérült a merevlemez partíciós táblája, rendszerindító szektora, a FAT/MFT vagy a gyökérmappa. Sőt, a GetDataBack akkor is vissza tudja állítani az adatokat, ha a Windows nem ismeri fel a meghajtót. Ugyanúgy használható akkor is, ha a teljes mappainformáció - nem csak a gyökérmappa - hiányzik. A GetDataBack kíméletes. Írásvédett, ami azt jelenti, hogy a program sohasem próbál meg írni a visszaállítani kívánt meghajtóra.

2012. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!