Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyen jó rendszertulajdonságok...

Ilyen jó rendszertulajdonságok mellett miért akadozik az XP?

Figyelt kérdés

- Intel Pentium 4 CPU 2,2 GHz

- 1,5 GB RAM

- 128 MB Asus NVidia videokártya

- teljesen frissen feltelepített XP Pro SP3

- Intel alaplap

- 1280*1024 Samsung monitor

- Google Chrome böngésző

- ESET Smart Security 5 vírusvédő


A Youtube-n a 360p -s videók lejátszása közben folyamatosan szaggat és a CPU hűtő maximumon süvít, és nem az internetkapcsolattal van a baj. Nemcsak más programot, de egy új fület sem lehet nyitni a böngészőben...


Van valakinek valami ötlete? :/


2012. szept. 11. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Ez neked jó?
2012. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Marczi ***** válasza:
93%

A XP Service Pack nem csak az addig kiadott hibajavítások összessége, hanem rendesen átbarmolja a rendszert, és ha jól tudom az SP3 minimális rendszerkövetelménye 1GB RAM.

Régen volt, amikor a 128-as videokártyától olvadoztunk, úgyhogy csatlakozom az előttem szólóhoz, ez azért nem annyira hűde konfig....

2012. szept. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Golan Trevize ***** válasza:

Nem egy erőmű, de azért a youtube-ot vinnie kellene.

Szoftveres gondra tippelnék, nézd meg a feladatkezelőben, hogy mi zabálja a CPU-t (meg a memóriát is).

Chrome-ban hány fül van megnyitva?

2012. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
CPU HÜTTÉS NEM MEGFELELŐ
2012. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
egyetlen fül nyitott, azon is mindössze egy 3-4 perces zeneszámot kellene tudnia lejátszani... amúgy néztem már és kb 600 mega még eközben is szabad a ram-ból...
2012. szept. 11. 13:21
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy halál régi gép, mai szemmel nem lehet "jónak" nevezni.


1,5GB Ram méretre jó az XP-hez, de nyilván DDR1, ami elég lassú. A videókártya is elég gyenge, nem szolgálja ki rendesen a mai igényeket.

A youtube azért is akadhat, mert a flash nem boldogul ezzel a gyenge cuccal.


Mellesleg hiába frissen telepített XP, ha telepakolod mindennel. Fogadok, hogy jópár dolog fut a háttérben. Pl. az Eset SmartSecurity is erőforrászabáló és nem ilyen gépre tervezték. Milyen programok vannak még fent?

2012. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
azt is néztem már, a CPU hűtő a gyári, és tökéletesre ki lett tisztítva, hátha az a baj, de nem
2012. szept. 11. 13:22
 8/12 A kérdező kommentje:
semmi más program nincs mert csak netezésre használja az arc... amúgy a ram ddr2-es 400MHz... nem tudom ez mennyit számít
2012. szept. 11. 13:24
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:
18%

Ne fikázzátok már ezt a gépet, nekem ennél gyengébb gépem volt és nemhogy az XP, de még a Win7 is simán elment rajta.


CPU-hűtéses ötlet hülyeség, nem azért zúg a venti, mert kevés a hűtés, hanem azért, mert maxon van járatva a proci.


Kérdezőnek: próbálj meg másik böngészőt is, mondjuk az Operát.

Ezen kívül uninstalláld a flash-t, és próbáld meg a html5-ös verziót: http://www.youtube.com/html5

2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tóthné Marika ***** válasza:

Egy ötlet:

Ha a Smart Security át lett állítgatva "paranoidabbra", mint ami a gyári beállítása volt, az gyönyörűen megfog bármiylen vasat, mert valós időben elkezd átfésülni mindent, ami a memóriába betöltődik, vagy amit éppen letöltesz, streamelsz. Próbáld meg azt, hogy kikapcsolod egy kicsit az SS-t, és megpróbálod úgy lejátszani a videót. De ha a task manager-ben megnézed, ott is látszani fog, mi zabálja a procit.

2012. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!