Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 14 ms-os válaszidő egy...

A 14 ms-os válaszidő egy monitornál már okozhat problémát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 05:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyors mozgásnál el fog kicsit mosódni.
2012. szept. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Golan Trevize ***** válasza:

Nem fog okozni, sőt, a legtöbb monitor, amire azt mondják, hogy 5 ms-es, az csak grey-to-grey váltásnál tudja ezt, white-to black megvan már 12-15 ms is.

60 Hz-en használva semmi problémád nem lesz vele.

2012. szept. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A válaszidő csak egy marketingfogás, mert jól lehet reklámozni, hogy "ennek 5ms a válaszideje". A gyakorlatban NEM veszed észre, mert egyszerűen a szemed nem olyan gyors!

A panel típusa sokkal fontosabb, ám azt a gyártók nem hangsúlyozzák ki, mert a legtöbben nem értenek hozzá és majdnem mindenki a vacak TN paneleket veszi.


Nekem volt 25ms válaszidejű monitorom is, de IPS paneles, aminek gyönyörűek voltak a színei és nem, nem mosódtak el rajta a dolgok gyors mozgásnál sem.

2012. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is IPS panelt szeretnék, csak az általam elérhető árkategóriában vagy noname, vagy ha márkás, akkor 14 ms-os válaszideje van :P
2012. szept. 13. 17:31
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2012. szept. 13. 17:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Én másfél éve 60-ért vettem 22"-os IPS paneles LG-t. Mára már olcsóbb.
2012. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!