Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az esélye hogy a...

Mennyi az esélye hogy a gépembe a villám belevágjon, üveggel szembe van és elől elég nagy a villámok?

Figyelt kérdés
Illetve ha a gépbe belevág akkor csak a tápegység megy tönkre igaz? mert a védelem gyorsan leáramtalanítsa a gépet nem?
2012. szept. 13. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
benyúlik az ablakon a villám és fogja magát és kisül,istenem milyen gyermeteg felfogás,mire való szerinted a biztosíték? valószínűleg nincs a tápban túlfeszültség kapcsoló,egy 230voltos kábel elbírná a több 10ezer voltos villámot égés nélkül? ne legyél már buta,atya ég!
2012. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nagy az esélye...

.

amugy nincs vilámhárító házon?

a sima villám üvegen nem sürün csapkod át még ha fém is van mögötte

amugy pedig mért nem rakod arréb?

közverlen villámkárt nem biztos hogy bármi kibir

de van hogy emberek is túlélik

még müszaki dolgoról nem halottam én (mert nem is érdekelt, mivel vilámkáros müszaki dolgkról se nagyon...)

talán nem kizárt hogy ném megy tönkre minden de ez a Jósok dolga...

2012. szept. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az üvegen hogy menne át a villám? (használják szigetelőnek is) Ha meg egy KINTI vezetékbe csap bele akkor is a biztosíték megvédi, jobb esetben. Olyan nagy viharban én ki szoktam húzni a gépet, biztos ami biztos alapon. Menny inkább villámot nézni :)
2012. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy a háztól akár 1km-re, a légvezetéket ért villámcsapás is tönkretesz a házban mindent. Közvetlen villámcsapás ellen gyakorlatilag nincs védelem, még talán a mai korszerű túlfeszültség levezetők sem. De egy biztosíték tuti hogy nem akadály, hiszen nem erre való. A biztosíték túláramtól, és nem túlfeszültségtől véd!
2012. szept. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az üveg átütési feszültsége: 4 - 14 MV/cm

A villám, akár 500 MV is lehet, tehát akár egy 35cm vastag üveg átütésére is képes.

Upsz.

Lehet hogy az ablaküveg mégsem fog megvédeni?

2012. szept. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
+1 az okoskodónak.
2012. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!