Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 90-100°C-os a processzorom...

90-100°C-os a processzorom hűtő csere után. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A probléma már korábban jelentkezett a gyári AMD hűtőmnél. Most vettem egy Spire Keplert ( [link] )de ugyan úgy viselkedik a gép mint a gyári AMD-nél. már netezés közben is 60°C ha elindítok egy game-t akkor pillanatok alatt 90+ és kikapcs. Egyébként a processzorom szabályos négyzet alakú a hűtő alja pedig téglalap lehet ez a baj forrása?

2012. szept. 15. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem csak egyszerűen rosszul van feltéve
2012. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Milyen proci? Jól van pasztázva? Házban milyen hűtés van?

Amúgy ez a Spire Kepler elég gyenge eresztés, kis borda, csak 2 hőcső... én ilyenre nem cseréltem volna a gyárit.

2012. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
AMD Athlon(tm) 64X2 Dual Core Processor 4200+ és igen jól van pasztázva.. házban nincs különösebb hűtés de oldalai sincsenek a gépnek:D
2012. szept. 15. 16:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát annak nem kellene így melegedni, ismerősömnek X2 5000+ van, és vígan elvan a gyári hűtővel.

Szerintem rosszul tetted fel a hűtést.

2012. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem is tökéletesen elvolt a gyárival egészen múlt nyárig.. akkor kezdett el túlmelegedni ezért döntöttem a csere mellett és normálisan van felrakva..
2012. szept. 15. 16:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Az alaplapod nem mér félre? Olyan nincs hogy csak úgy elkezd melegedni magától a CPU, ha rendesen van pasztázva és a hűtő is jól van feltéve.

Forró a borda?

2012. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, a borda nem forró egyébként egy programmal mérem a hőfokot és ha elindítasz egy játékot és lerakod tálcára 2perc se kell a 100°C-hoz és kikapcs..
2012. szept. 15. 16:34
 8/10 Komplikato ***** válasza:

"Az alaplapod nem mér félre? Olyan nincs hogy csak úgy elkezd melegedni magától a CPU, ha rendesen van pasztázva és a hűtő is jól van feltéve."


Érdekes nekem ugyan ez a gondom. Pedig én procim 45W-os még egy nagyobb passzív bordával sem melegedhetne. Vagy az alaplap haldoklik (chipset? vrm?) vagy a táp nem ad normális feszültségeket. Utóbbit nálam ellenöriztem és az rendben volt. Viszont a chipset van vagy 95 fok terhelés nélkül is.

2012. szept. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha a borda nem forró, akkor gyanús hogy a lap mér félre, lehet hogy elszállt az érzékelő.

Ha 100 fokos lenne a procid, akkor azért a bordának is forrónak kellene lennie.

2012. szept. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 +1

alaplap hiba lehet

kiöregedett rajta valami föleg ha túlmelegedett sokszor...

2012. szept. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!