Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ilyet lehet csinálni engedély...

Kocka99 kérdése:

Ilyet lehet csinálni engedély nélkül 13 évesen?

Figyelt kérdés

AZ lenne a kérdésem h 13 évesen lehet e szervert úgymond kiadni tegyük fel egy ilyet: 32 férőhelyes cs-hez avgy máshoz és én ezt kiadnám 3500 ft ért tehát ilyet csinálhatnák?


milyen konfig kéne hozzá? vmi egyszerű is jó? csak az a lényeg h tárhelye legyen?



2012. szept. 19. 21:16
 1/8 tamasoft ***** válasza:
Ilyenhez szerintem minimum vállalkozói szükséges, hogy törvényesen menjen. De ah van egy felnőtt aki adja hozzá a nevét, akkor működhet.
2012. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tamasoft ***** válasza:
A konfig szinte mindegy hogy milyen.
2012. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de én nem vállakozást szeretnék :D csak 1 vagy 3 szervert és akkor lesz keresetem :D
2012. szept. 19. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jövedelmed után mindig jövedelem adót kell fizetned. Ezt 13 évesen nem tudod sehogyan megtenni.


18 évesen lehet vállalkozásod, hogy számlát állíts ki (illetve létezik még az adószámos magánszemély)


Befizeted az áfát az államnak, EÜ hozzájárulást, stb. Különben ne lepődj meg, ha megkeres a NAV.

2012. szept. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
figyi nem kell semmit csinálnod, csak annyit hogy olyan emberekned add ki akiket ismersz és tuti nem dobnak fel, papír ne legyen semmiről, mert akkor nincs bizonyíték sem
2012. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Legálisan nem oldható meg.


Illegálisan igen, de inkább ne nagyon akarj ilyet.

Egy kifejezett szerver gép nagyon nem olcsó mulatság, ráadásul elég nagy sávszélesség kell neki.

Azaz a minimum az, hogy beviszed egy szerver terembe, ahol havidíjat kell fizetni, ami szintén nem olcsó dolog.

2012. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Plusz (bár sokaknak ezt nehéz elhinni, de) egy szerver JÓ beállításaihoz és a magas rendelkezésre álláshoz azért jelentős informatikai ismeretek kellenek, ami 13 évesen neccesen van meg. (Bár mondjuk meglehet, de ez nem annyi, hogy feldobsz egy Windowst, elindítod és megy. Illetve, ha ennyit csinálsz csak az régen rossz.)
2012. szept. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve normális ember nem fizet 3500Ft-t ilyen kókányságért, pláne nem egy 13 évesnek...
2012. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!