Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segíts ennyiből (max 160k)...

Segíts ennyiből (max 160k) gépet összerakni pls?

Figyelt kérdés

NAGYON MAXIMUM 160000 Ft-ért vennék alaplapot,processzort,videókártyát,tápegységet,memóriát,processzorhűt(???)


gondoltam is egy konfigra, lehet tuningolni is amihez egyébként abszolút nem értek és vízhűtést ajánlottak hozzá(én úgy gondoltam, hogy karácsonyig nem huzom és processzor hűtőt se teszek rá addig amennyiben ez lehetséges)


Amire gondoltam:

PROCESSZOR » LGA-1155

» INTEL Core i5-2500K 3.30GHz 1155 BOX 54000HUF HÚZHATÓ!


VIDEOKÁRTYA->SAPPHIRE 11200-14-20G HD7850 2GB GDDR5 OC PCIE 55000HUF


MEMORIA->KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz 9700HUF


ALAPLAP->ASROCK Z68 Pro3 Gen3


TÁP->chieftec ctg 500

Egyébként azt hallottam, hogy a processzornak az se mindegy, hogy milyen 8gb-os ramot teszek mellé.



2012. okt. 2. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

1x már volt ez a kérdés.


Akkor is azt mondtam hogy felesleges ilyen erősségű processzor.Teljesítményének nagy részét nem használnád ki, elég lenne egy FX-6100/6200 ami sokkal olcsóbb, vagy egy olcsóbb i5-ös.

2012. okt. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
És felesleges a vízhűtés is, egy komolyabb 10 ezres hűtő bőven elég.
2012. okt. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is láttam ezt a kérdésed asszem ipon-on :D és ha jól emlékszem ott írták is, hogy jó ez pedig ez attól függ mire veszed.

Ha játékra kell, akkor ahogy előttem írták feleslegesen erős a proci. Elég egy fx 6100 de akár egy 8120 is, így telik még egy proci hűtőre is + kijön egy sapphire hd7870.

Ha valamilyen komolyabb munkára kell (ha hobbi szinten űzöttre akkor sincs értelme) akkor jó a proci és elég a vga.

Ramról meg annyit, hogy ez is bőven jó. Ha valaki pl. apu-t vesz ahhoz kell a magasabb órajeles ram, illetve ha nagyon tuningolni akarod akkor sem a legolcsóbb lesz a nyerő, de csak arra, hogy betöltse a szerepét és tudd húzni majd egy kicsit a cpu-t (akár ezt ha munkára kell, akár fx-et ha játékra) elég lesz.

2012. okt. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen,nekem csak játékra kell, úgyhogy a procit akkor cserélem fx 6200-ra egész jó ez is. Egyébként ehez a procihoz kell venni processzorhűtőt vagy jó lesz így is?
2012. okt. 2. 14:46
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Pl ez játékra és munkára is jó:


Lap:

[link]

CPU:

[link]

RAM:

[link]

VGA:

[link]

Táp:

[link]


159.793 Ft

2012. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak játékra kell, akkor a CPU lehet FX6200 is, és akkor belefér egy HD7950.

Hűtő meg csak akkor kell ha zavar a hangja, vagy ha tuningolni akarsz, egyébként jó a gyári is.

2012. okt. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Kell, az AMD gyári hűtői nagyon hangosak és kevéssé hatékonyak.

Én nemrég raktam össze egy gépet X4 965-tel, ilyet tettem rá, nagyon bevált:

[link]

2012. okt. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

AMD FX ek gyári hütöje egész halk (phenomokéhoz képest mindenképp)

persze ez függ a pc ház szelözésétöl leginkább

meg az emeltórajelü FX ek azért felhangosodhtanak...

ezért lene szerintem még ma is tökéletes válsztás egy FX6100 és így mégjobban belefér egy hütö is

vagy egy jó videokártya 7870/7950 de akár hütö melet is.

vagy hütö árán pc házat venék ha a mostanid valami ösrégi nyilásnélküli ("lörés nélküli" :p) bunker...

pl Sharkoon Vaya ha olcsó és jó kell (8ezer kb.)

2012. okt. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!