Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lenne érdemes fejlesztenem?

Mi lenne érdemes fejlesztenem?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépem:

Pentium Dual-Core 2.5 GHz

2*1 GB DDR2 RAM

Integrált videokártya

MSI MS-7366 alaplap

Újabb játékokkal szeretnék játszani 1280*1024 v. alacsonyabb felbontáson, akár alacsony grafikán is. 35000 Ft-ból mit lenne érdemes fejlesztenem? Gondolom, egy jó VGA lenne az első, de egy ebből kijövő HD 7770-val elég limites lenne, plusz gondoltam, veszek 4 GB RAM-ot. Azt hiszem, a proci még a tűrhető szinten van. Tápom egy 300 W-os FSP APN.



2012. okt. 2. 17:47
 1/9 TOXIC. ***** válasza:
34%

Igen, egy új vga kellene, de a 7770-et visszahúzná a proci. 4GB ram már szükséges ma + keress egy használt vga-t, mondjuk 5750, 5770. Arra a felbontásra ezek is jók.


A későbbiekben quad procit rakhatsz bele, habár nem éri meg már s-775-be fejleszteni, szóval akkor már új alaplap, új proci, új ram, de ahhoz már kéne vagy 40-50 rugó.

2012. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TOXIC. ***** válasza:
34%
Csak még annyi, hogy ha marad pénzed a ram és vga után, megvehetnéd most az új tápot, azzal is előbbre vagy, ha később még inkább fejleszteni akarsz.
2012. okt. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Türhetö a proci de limites lene 7770 :) elég elentmondásos:)

20ezerért használtan 7750 t vegyél szerintem

4Gb ramot? ddr2 elég drága bár 15ezer csak elég rá

viszont akor régit eladod? mert az 2 slotot foglal meg amugy is lehet csak bezavarna

föleg ha dual chanelbe veszel 4gb ot

2012. okt. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szerintem erre felesleges komoly fejlesztésekbe fogni

és új hardverekre költeni

7750 t fogyasztás miat gondoltam de újonan nem túl jó szerintem sokat kiadni rá szóval 25 alat lene jó veni

ramot meg szintén minél olcsóban ha újonan

használtan meg még olcsóban:P

szóval 35 ezret ere költenii elég sok

mivel hogy toxic irta lényegében majd mindent kel cserélned

2012. okt. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy olyan hamar mindent ki kéne csrélnem, gondolom egy használt 5770-nel kibírom 3-4 évig. Vagy nem?
2012. okt. 2. 18:03
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* Szóval nemtudom hogy megfogalmazni végét

tehát ha erösebb gép kel ere töbet ne költs apránként se inkáb gyüjtöges adig meg elehet vele leni

táp, valószínü pc ház, alaplap, proceszor, ram, majd erösebb vga 7770 töl is akár

szóval merevlemes maradhat ha sata és jó féle

.

mindezek persze akkor ha késöbb majd komolyan full hd ultran is játszanál valmikor

de hát kitudja mikor lesz az:P

addigra már lehet teljesen új féle gépek lesznek processzorba integrált videokártyával

(amik már most is vanak, csakhogy adigra valószínü böven jó lesz mindenre az is:) )

2012. okt. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
37%

Ha gondolod vehetsz 5770 t de én (7750 t ajánlom használtan persze ha nincs mindegy, nem lelsz)

3-4 év:D

5770 már most kicsit elavultnak mondható

még procid ha még birja is de már nagyon elavult ddr2 is elavult

táp nagyon kisteljesítményü ami majd 3-4 év múlva lesz elég integrált megoldásokhoz amit irtam

viszont akor is már lehet egy modernebb táp nem ártana

.

biztos kihuzod 3-4 évig ha nem tartod lépést játékokal vagyis 2016 ban is max 2012 es játékokal játszol akor biztos elég lesz

de 2016 os játék az is lehet hogy el sem indul majd gépeden

ilyen hoszútávra nem lehet tervezni számítástechnikában amugy is már elvult hardverekel...

.

de persze mint irtam elszórakozni elehet velük és valószinü sok olyan játék lesz jövöben is amihez elëg lesz géped

de ilyen metro 2033 típúsúak amik a jövöben új technológiákra épülve jelenek meg azok aligha...

.

2012. okt. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jah, egy apróságot kifelejtetem: Nem játszom FPS-ekkel. Egyszer fél órád CoD-oztam, és elég volt. Most leginkább a Mass Effect és Assassin's Creed trilógia és a GTA sorozat érdekel, néha 1-2 szimulátor. Csak mert örülnék, ha ennyivel megúsznám. Persze ha úgy jön, még lehet tudok gyűjteni 3-4 hónapon belül ugyanennyit, és kijön egy Trinity-s.
2012. okt. 2. 18:15
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Trinity még csak a kezdet anyira nem lesz hatalmas elöre lépés még

mivel intel fejlett APU jait is bevárja amd...


amugy CoD igen kicsi igényü igaz a legujabbak anyira már nem


viszotn amiket irsz pl. gta 4 és majdani gta 5 az már igen csak 4 magot igényli... (vagyis 2 nél több magot)


meg a többi si amit irsz anyira nem kisigényüek


szóval nem FPS ekhez kell csak erös gép:)


persze attól is függ pontosan miyle naz a játék az is igaz:) mert pl mmo k anyira nem nagyigényüek hogy minél széleskörübb legyen a felhasználók (játéosok) tábora vagyis minél nagoybb bevéltel legyen...

2012. okt. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!