Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények/tapasztalatok...

Vélemények/tapasztalatok digitalizáló táblákról?

Figyelt kérdés
Szeretnék rajzokat készíteni, meg 3D-s modelleket, és ezekhez szeretnék majd venni egy ilyet, csak nem tudom, hogy mennyire jók ezek. Próbaként egy Genius EasyPen i405x-et néztem ki. Ez mennyire jó, illetve mennyivel tud többet egy drágább fajta?
2012. okt. 5. 22:12
 1/10 algopirin ***** válasza:
53%

Eleve kicsi a felülete, komolyabb dolgokhoz az A/4 -es vagy még nagyobb is simán elkél.

Ehhez nem volt ugyan szerencsém így lehet valami hihetetlenül jó rajztábla ebben a kategóriában, de azért kétlem.

Nem akarlak elkeseríteni de 30-50körül már talán találsz olyat ami kezdésnek megteszi, én is belefutottam nézzünk olcsóbbat 30-40körül hát ha és max a kávét tartottam rajta.

A felületének a mérete elég fontos, a toll se mindegy hogy nem-e túl vastag vagy van olyan kivitel ami elemes az eleve gáz mert nehéz, számit milyen érzékeny milyen felbontása van eleve a rajzfelületnek egyszerűbb kategóriákban ezeket nem igazán tudják hozni mert érzékenyebb technológiát egyszerűen nem lehet kihozni ennyiből.

Legfeljebb arra alkalmas táblával rajzolsz nem egérrel jobb nem lesz semennyivel szerintem csak másabb, egy jobb egérrel szerintem jobban jársz ha ennyit tudsz-akarsz rászánni csak.

Ha úgy veszed tizenezer alatt még komolyabb egeret se lehet venni...ez van

Helyedben keresnék valami jobb középkategóriásat használtan és ha azzal megy és úgy érzed megéri akkor meg Wacom kategóriában gondolkoznék, drága az kétségtelen viszont megéri ha tényleg kitudod használni, de előtte mindenképpen tanulj meg vele "rajzolni", van akinek nem is esik kézre, én pl. ritkán használom az egérrel a legtöbb dolgot megoldom.

2012. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Akkor szerintem azt csinálom, amit javasolsz, nézek használtan valamit.
2012. okt. 6. 07:16
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem Genius EasyPen i608x-am volt és utáltam, ki nem állhattam, néha úgy érzékelte, hogy érintkezik a ceruza pedig mégsem, nem volt rendes nyomógombja, borzalmas software, stb... Mindez kb 1 hónap után! Egyszer vittem vissza, a válasz: Náluk minden jól működött (érdekes, biztos mind a négy gép rossz volt amin kipróbáltam), szóval nekem ennyi a Genius rajztáblákról!


Hogy visszatérjünk a témához:


A drágább fajták általában ezekben jobbak:

- Nagyobb lehet a nyomásérzékenységük

- Nagyobb az "aktív felületük" ahol a tollat, esetleg a kezedet érzékeli

- Több gomb lehet rajtuk (MŰKÖDŐ, rendes nyomógomb)

- Jobb, kényelmesebb kialakítás


Már csakis a Wacom táblákban bízok...

Elvégre is ők értenek hozzá a legjobban, és náluk az ár attól függ, hogy a drágább mennyivel tud többet (több gomb, érintés funkció, stb) és mennyivel nagyobb. Náluk a minőség változatlan, a kiadás változó.


Pl.: Én egy Wacom Bamboo Pen-t (A6 méretű, nekem eddig megfelelt, mert nem tervezek, se nem rajzolok túl bonyolult dolgokat) használok, még mindig jó, stílusos, rendesen érzékel, stb... Ami nincs ráírva, de hiányossága az a semmi ;) Nem találtam benne még semmi olyat ami nem tetszene, viszont most tervezek egy Wacom Bamboo Pen and Touch M (A5 méretűt) beszerezni, de épp a gyűjtögetés szakaszában vagyok.


Igaz a rajz és képszerkesztő programokban a nagyítással ki lehet küszöbölni a kis méretet, de aki szeret nagy vonalakban rajzolni annak tényleg nem árt egy min A4-es méretű...


A komolyabb rajztáblák viszont már az Intuos 4 A4-es méretétől kezdődnek.

2012. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja és a nagy írásban majd elfelejtettem:


Éééén, speciel nem ajánlom, hogy használtat vegyél, mert lehet, hogy vannak később, esetleg csak hazavitel után kiderülő hibái, és akkor jól ráfizetsz ha nem veszi vissza az eladó...

2012. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Akkor kezdek gyűjteni... :)
2012. okt. 9. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy gyűjts egy Bamboo Pen and Touch A5-ös méretűre (50.000 Ft körül), az már kicsit komolyabb rajzokhoz is jó, barátomnak az van, nagyon szeretnék én is, de nincs rá éppen pénzem, és még az A6 méretűm is egész jó!
2012. okt. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jónak tűnik :) De mivel, hogy multitouchos, nem zavarja be, ha rajzolás közben a kezünket ráfektetjük (úgy azért néha kényelmesebb)? Mert lehet ez lenne a következő lépés. Gyűjteni egy ilyenre.
2012. okt. 10. 21:17
 8/10 anonim ***** válasza:
1. Ha a toll a tábla felületétől 1,6 cm-nél közelebb van, akkor a kezedet nem érzékeli, így nyugodtan ráfektetheted a kezed a táblára (anélkül elég fárasztó lenne, nem? :D) és ki is lehet kapcsolni a Touch részét, bár nekem eddig nem volt rá szükségem!
2012. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Okos kis megoldás. Köszi a választ!
2012. okt. 11. 17:49
 10/10 yongxin válasza:

Mert fontos lenne a megbízhatóság és az árban való elérhetősége.

Nekem már fél éve megvan a XP-Pen Deco 03 ( Nyomásérzékenység : 8192 , Aktív terület: 10"x5.62" [link] ) graphics tablet , Náluk minden jól működött , Nagyon meg vagyok elégedve vele. szóval nekem ennyi a XP-Pen rajztáblákról!


Ha van Ismerősöd, kinntről hozasd be, mert lényegesen olcsóbb. Tavaly ősszel hozattam be .

2019. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!