Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen processzort: AMD...

Egy ilyen processzort: AMD Athlon 64 X2 4800+ (2.4Ghz) Hogyan, és mennyire tudnék overclockolni?

Figyelt kérdés

Erről a prciról lenne szó: [link]

És egy ilyen alaplap van hozzá: [link]


3GB DDR2 RAM


Windows alól(7,ultimate,64bit) próbáltam már ovberclockolni, de 2600Mhz fölött valamilyen memória hiával képkhalált kapok.


hogyan tudnám normálisan overclockolni, BIOSban? Kéne fesztülséget állítani? Nem nagyon értek ehhez, de szeretném kicsit növelni a gépem teljesítményét, mert egy darabig nem lesz változás.


Ja igen, hűtés: [link]


2012. okt. 9. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen teljesítménynövekedést nem fogsz elérni. Egy rendkívül rosszul tuningolható processzor, 2-300 mhz a vége, amit rá lehet tenni. Elavult, kár szenvedni vele.
2012. okt. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazad van abban hogy szar, de egy dologban nincs.. Még 200-300 MHz-et sem lehet erre rakni! Borzasztó, egy ideig azt hittem, meghalt a gépem.. Nem tudod mi történt valójában?


http://www.youtube.com/watch?v=F37d4hVBP7Q

2012. okt. 9. 16:58
 3/5 Panda Péter ***** válasza:
ha ram hibával kidob, az attól is lehet, hogy nem osztottad vissza a ram órajelét, és az fulladt ki. a BOIS-ban keress olyat, hogy FSB/DRAM ratio, és azt oszd vissza, így a ram alacsonyabb órajelen fog menni, és lehet menni tovább a procival.
2012. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már nem akarok belefolyni, lásd a videót.. Most az érdekelne, miért történt ez?


Miután 210-ről 225-re emelem, a BIOS után nem csinál semmit, nem is lép be a biosba, hanem csak villog a bal felső sarokban a kurzor.


Ja igen és.. Nem tudom hogy bírtam működésre, de valahogyan sikerült.. Amit nem értek az az, hogy miért nem akart elindulni úgy, hogy resetelve lett a BIOS...

2012. okt. 9. 17:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Régi gép, előfordul, hogy cmos clr után rosszul állítja be az órajelét a memóriának. Én találkoztam olyan X2-es procival, ami egyetlen mhz-t sem engedett overclockolni, egyből fagyott. Ez nem Intel, hogy egy E2160-as felhúzol 3000re és vígan megy. Itt a 300mhz már extrém tuning.
2012. okt. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!