Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem tönkreteszi a videókár...

A gépem tönkreteszi a videókártyákat. Mivan?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrégiben elromlott a gépem.Elvittük ismerőshöz megjavítattni(nem ezzel foglalkozik,csak mégis többet ért a gépekhez mint a család tagjai,és ő ingyen foglalkozik a gép problémájával..:) ) és visszaadta nekem a gépem, úgy,hogy bekapcsolni már be tudom kapcsolni,netezni is tudok...de nincs bene vidikártya


A gépemnek a videókártyája ment tönkre(valszeg az egyik nagy vihar tett bene kárt)

Az ismerősünk vett egy vidikártyát a gépembe,viszont mikor azt belerakta,elvileg a gépem azt tönkrevágta o.o

A vidikártyát szerencsére visszavették a boltban a srácok,akiktől el let hozva,de azt mondták,hogy mikor nekünk adták a vidikártyát,annak semmi baja nem volt..


Szóval most itt állok egy 16 bites géppel,amibe elvileg ha veszek egy vidikártyát,azt valszeg a gépem majd hazavágja..


Van ilyen? Ha igen mi ennek az oka?

Mit csináljak ?:/


Válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm :)

16/l


2012. okt. 9. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
táp milyen? gyártó-tipus?
2012. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A vidikártyám Asus volt...

Ehhez egyáltalán nem érte,szóval nem tudom mit kéne leolvasnom a tápról o.o

Mindenesetre én szétszedtem a gépet,és leírtam 1-2(számomra semmit mondó) infprmációt a tápról..

nem tudom,ezek mit,kellenek-e egyáltalán...de ezeket írtam le:


CODEGEN 44w Model:300xx


ha ezek nem kellenek,akkor mit keressek pontosan a tápon?xd :/

2012. okt. 9. 16:02
 3/17 anonim ***** válasza:
40%
A Codegen már elég, abból tudjuk hogy hulladék kategória.
2012. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

na hát ezt jól leírtam><


nem értek*

ezek mik*

és 400 W ^^"

2012. okt. 9. 16:13
 5/17 A kérdező kommentje:
tehát..akk a táppal van a baj?o.o
2012. okt. 9. 16:13
 6/17 Hazardteam ***** válasza:
88%
Szerintem nem is kell többet.. Ezeket a tápokat sok helyütt "alaplap gyilkosnak" becézgetik. Ettől függetlenül, az furcsa, hogy a videokártyádat is kinyírja, akkor azért már "tudhat valamit" a kicsike.. Inkább videokártya típust (nem márkát) keress, ami(lyeneke)t tönkretett.
2012. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Alaplap gyilkos?._. nem hangzik valami jól...

akkor egy tápcsere ajánlatos lenne?

(létezik,hogy a táp vágja tönkre a vidikártyát?)


Am.,ha már úgyis feltettem ezt a kérdést,egyuttal megkérdeznék még vlmit,mert ahogy látom értetek a témához,én meg kicsit sem^^...

szóval eddig 32 bites volt a gépem..ha egy 64 bites vidikártyát szeretnék bele,akkor mást is le kéne cserélnem a gépbe,hogy kicserélhessem a 32-t 64-bitesre ?


Végülis akor lehet hogy ha már úgyis egy tápcsere meg egy vidikártya csere is kéne,akk már egy új gépet vehetnék...végülis ez a gép mááár úgy 7-8 éves...

(most ezzel persze nem azt mndom,hogy a táp meg vidi kártya kb egy új gép árát teszi ki..:d csak egyutal gondoltam megemlítem..)

2012. okt. 9. 16:21
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Hát ha már olyan régi akkor tényleg cserélhetnéd az egészet.
2012. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%

Ja hogy a kérdésre is válaszoljak, 32 bites Windows-od van, és 64 bites VGA-t akarsz?

Bele lehet tenni, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Mindegy milyen VGA-t teszel bele, csak a csatlakozót kell nézni. (AGP, PCIE)

2012. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem:/ hát kár,mert még jó gyors kis gép :)


Igen,igen..most 32 bites win7-em van,és van 1-2 progi ami igényelne 64-bitet...és nem tudom,hogy lehet -e "csak úgy" venni egy 64 bites vidikártyát(gondolom hogy az a 64 bites..xd) és azt berakni a gépbe..

a válaszokat am köszi,mindnekinek met a zöld:)

2012. okt. 9. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!