Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a processzorhoz jó ez a...

Ehhez a processzorhoz jó ez a ram? Intel Core i5-2500 3.30GHz/Geil 4096MB Evo Corsa DDR3 2133Mhz

Figyelt kérdés
Illetve mennyire fontos, hogy legyen hűtőborda a ramon?
2012. okt. 10. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Az alaplap is beleszólhat, hogy ki tudja-e hajtani maximálisan a RAM-ot.

Ha nem tesznek gyárilag bordát a RAM-ra azt azért teszik, mert normál használat mellett nincs rá szükség és megelégszik annyi levegővel, amennyit a procihűtő ráfúj.

2012. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Minek ilyen ram? már megvan?

Sandy Bridge proci 1333MHz et kezel alapból

Ivy Bridge 1600MHz et

sok alaplap nem is támogat ilyen magas órajelet szintugy és ami igen az is csak OC val

IGP t használnád?

akkor jobb lene Ivy Bridge ben gondolkdnod szerintem HD 4000 el

viszont minek ekkora ram akor is?

ez nem játékra van

persze ha ugygondolod munkában "kihasználnád"

akkor vegyél tuning alaplapot P67, Z77, Z68 at és K jelzésü processzort

amugy ha meglévö ram és csak az érdekel hogy mene e igen mene vele 1333MHz en.

2012. okt. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ha ide feltesz egy ilyen kérdést akkor nem videóstúdióban dolgozik, se nem konvertál filmeket éjjel nappal, csak játékra fog kelleni neki, oda elég teljesen 1600Mhz barátom, feleslegesen veszel drága ramot.. Inkább többet 8GB-t vegyél azt megérzed, de a Mhz külömbséget mint rendes user NEM.
2012. okt. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első kettőnek köszi!


3.: Egy szó nem volt róla, hogy mihez szeretném használni. Nem vagyok játékos, különböző grafikai alkalmazásokhoz kell. 8 GB-os ramot fogok venni, csak azért írtam a 4-eset (van ugyan ilyen 8-asban is), mert ez volt megnyitva a böngészőben.


Ha csak szöveg alapján ítélnénk meg a másikat, akkor én meg azt mondanám barátom, hogy kb. 6-7. osztályban ülhetsz a mondataid alapján.

2012. okt. 10. 12:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: "Ha csak szöveg alapján ítélnénk meg a másikat" őőőő mondanál még valamit, ami alapján így ismeretlenül meg lehetne ítélni bárkit? IP cím alapján?
2012. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Volt egy kérdés amire az ember választ vár, azért teszi fel itt. A kérdés nem az volt, hogy mire szeretném használni, mert azt elég valószínű, hogy én is tudom.
2012. okt. 10. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:
A Sandy Bridge mellé az Intel max 1333 MHz-es RAM-oknál garantálja a problémamentes működést. Fölötte már tuningnak minősül, ami vagy bejön vagy nem. De sima CPU-hoz amúgy is felesleges ilyen magas órajelű RAM.
2012. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

""Ha csak szöveg alapján ítélnénk meg a másikat, akkor én meg azt mondanám barátom, hogy kb. 6-7. osztályban ülhetsz a mondataid alapján.

""


Ha köcsög vagy máskor válaszokat se tegyél fel...

2012. okt. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!