Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fiam gépipariba megy, vennék...

Fiam gépipariba megy, vennék neki egy laptopot. Az itthoni gépe gyenge, a hordozhatóság is szempont lenne, viszont például CAD-et (és társait) fogja rajta futtatni! Főleg 2D szerkesztés játszik, de 3D is lesz stb. Szerintetek ez megfelelhet? (Lent. )

Figyelt kérdés
Erről lenne szó: [link] Horribilis összegeket nem akarok költeni, értelme nincs. Értek a gépekhez, de CAD-et, EDGE-et nem igen használtam. Abból indulok ki, hogy nem árt a nagy képernyő és felbontás, és persze valamennyi számítási teljesítmény is kell - persze ha 2 másodperccel lassabb, mint egy 1800e HUF árú gép, abba nem halunk bele :) Azt gondolom, hogy kezdetnek ez jó lenne, mire komolyabb dolgokra sor kerül az még 4-5 év, addigra alig ha nem csere is esedékes lehet... Megerősítést vagy cáfolatot várok hozzáértőktől, gépeket is linkelhettek! Köszi:)
2012. okt. 11. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Először nem tervezgetni fognak 3d programokkal ( cad, cam..stb), ha nem tolómérő használatát tanulják meg ilyesmi.

Különben is az iskolába vagy a tanműhelybe van számítógép, erre a célra, felesleges pénz ki dobás.

2012. okt. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

különben is először a programot kell meg tanulniuk használni, minden cégnél mást használnak.

Nem úgy van hogy meg tervezed az alkatrészt, azt másnap már oda raknak a marógéphez nesze mard ki a cuccot.

2012. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

elég ez a gép.

autocad,catia,attól függ miben rajzolnak,elfut rajta (nekem régi fajta p4es gépen is elfut)

Ennél profibb gép csak játékokhoz kell.


Első válaszolónak: képzeld,nekünk volt már első félévben olyan géprajz amikor autocadben kellett itthon házit megcsinálni.


De ha van az otthoni gépben legalább 1 giga ram,akkor felesleges ezért laptopot venni,hurcolni ugysem fogja magával.

2012. okt. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Sorry, de bizony, most voltam suli látogatáson, és kőkeményen fogják venni a szakmai alapismeretek mellett az infót is, és a műszaki ábrázolást is - úgy papíron, mint gépen, és az utóbbin lesz a hangsúly. Utolsónak külön köszi az infót, mert akkor "light" -osan az itthoni gépen is megkockáztatható a futtatás... Amásik dolog, hogy a gyerek (családi okokból, nem részletezem) nem mindig van itthon - ez azt jelenti, hogy mondjuk egy hétig a mamánál van. Ezért akarom a laptopot, hogy hordozni tudja a gépet. Aztán meg, én arra (is) gondolok, hogy a gyerek gyakoroljon, saját maga fejlődjön, bocsánat, ha ez probléma. Az igaz, hogy a suliban sok órában foglalkoznak ezzel, de, ha szereti, akkor ne hogy már, hogy otthon ne tudjon alkotni! Anno mi a haverokkal 3D Studio MAX-eztünk, magunktól tanultuk, és sok mindent csináltunk HOBBIBÓL, Mert tetszettek a renderelt fantáziaképek, és a többi... Ezzel a lépéssel a gyerek számára is megteremtem ezt a lehetőséget, aztán majd meglátjuk. Köszi még egyszer a válaszokat!
2012. okt. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!