Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új alaplapot és...

Vettem egy új alaplapot és processzort, de mikor elindul a gépem elkezd sípolni a chipset az alaplapon, ez mitől lehet, és mit lehet tenni ellene? Alaplap: Asus M5A78L-MLX Processzor: FX-4100

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól van rögzítve a procinak a hutoje ?
2012. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen sípolások általában azt szokták jelenteni, hogy valami nem megfelelően csatlakozik az alaplapra. Nézd át a géped belsejét, mozgasd meg a dolgokat. Nekem még régen egy kilazult I/O kártya produkált hasonló hibát.
2012. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Minden jól van rögzítve,de csak akkor kezd el sípolni amikor bejön az üdvözlőképernyő.Asus EPU-4 Engine-nel ha lehuzom Low Performance akkor nem mindíg sipol de ha visszarakom High-ra újból elkezdi.
2012. okt. 11. 13:54
 4/10 Komplikato ***** válasza:

Általában proci túlmelegedés okozhatja, lásd előttem szólókat.

De ritkábban a chipset túlmelegedése is! Nézd meg azok hűtése rendben van vagy sincs?

2012. okt. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Speedfan-t szedd le és nézd meg a hőmérsékletet
2012. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Leszedtem,megnéztem,minden hőfok rendben.Esetleg próbáljam meg a Bios-t frissíteni,vagy talán azért sípol mert a lap csak 95 wattig támogatja a procit,és túl ki lenne használva?
2012. okt. 11. 14:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért a procid hány W-ot kíván?
2012. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Golan Trevize ***** válasza:

ha a "chipset" sípol, az rég rossz, alaplap meghalt.

ha a zümmer sípol, akkor légy szíves írd meg, hogy hogyan sípol, pl. két rövid, egy hosszú.

2012. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

XD Nekem már volt olyan, hogy bekapcsoltam a gépet és maga a déli híd visított mint az őrült pedig még zümmer sem volt bedugva....Na de persze nem is ment utána többet az alaplap. XD

Na de egyébként lehet, hogy valamelyik alkatrész alá kosz került szedd szét és rakd össze újra. Általában megoldja.

2012. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sipusz válasza:
Szia nekem egy az egyben ugyanez a configom van.. És bizony nekem is sipolt :D A megoldás egyszerű van egy energia megtakarító baromság amit a biosban ki tudsz nyomni a neve core 6 state vagy micsoda. Ezt nyomd ki és lás csodát a sípolás megszűnik. Egyébként ezt a sípolást tudtommal csak fx procikal csinálja váltanunk kell egy jobb alaplapra sajnos :(
2012. nov. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!