Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A winchester védve van a...

A winchester védve van a mágneses terekkel szemben, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Nincs védve!Erős mágnesességben tönkremegy.
2012. okt. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 algopirin ***** válasza:

Erős mágneses tér azért relatív, amitől tényleg tönkremenne ott már az lenne a legkisebb gondok pl. ha kulcs van a zsebedben vagy fém gombod rátapadnál a mágnesre vagy eltöri a kezed ha rosszul fogod a winyot adott esetben akkora erejének kéne lennie.

Tényegesen tönkretenni vagy törölni az adatokat még neodinium mágnessel se igazán lehet ha csak nem teszed közvetlenül rá a lemezre de még akkor se 100%, persze azért én még egy mezei hangszóró közelében se tartanán huzamosabb ideig, jobb a békesség.

de ha tényleg érdekel a dolog:

[link]

2012. okt. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan van védve azt nem tudom. De huzamosabb idő alatt sem megy tönkre.

Magyarországon vannak olyan villanymozdonyok amik állandó jelleggel 25000V feszültség alatt dolgoznak. Egyesekben szamítógépek vezérlik az egész gépet, némelyekben csak mágneses alapú regisztrálást használnak (sebesség, idő, GPS adatok..stb) és ezekben sem megy tönkre, pedig ott aztán van mindenféle mágneses mező.

Ráadásul a merevlemezt teljesen fém burkolat veszi körül. Így gondolom mint Faraday kalitkaként is működik (ha tévedek akkor valaki javítson ki).

"A Faraday-kalitka az elektromágneses hatás kiküszöbölésére szolgáló, fémhálóval körülvett térrész, amelybe a fémháló védőhatása folytán a külső elektromos erőtér nem hatol be („árnyékolás”). Ezzel magyarázható például az is, hogy a vasbeton szerkezetből készült épületekben legtöbbször nincs elég térerő a mobiltelefonok működéséhez.


A Faraday-kalitka belsejében nincs se elektromos, se mágneses tér, így a belsejében lévő emberek ezek hatásától védve vannak.


Így védi meg például a repülőgép fém teste a benne ülő utasokat, ha belecsap a villám. A Faraday-kalitka hatékonysága függ a vezetők közötti távolságtól (minél kisebb a távolság, annál biztonságosabb), függ a vezető ellenállásától (minél kisebb, annál biztonságosabb), és a levegő pára-, por- és iontartalma is befolyásolja a hatékonyságát."

2012. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Védve van, ne aggódj. Nincs akkora mágnesed amivel tönkre tudnád tenni. Persze ha az a cél akkor egy kellően erős elektromágnes tönkreteszi, de hétköznapi használatban közel sincs olyan erős egyik sem...
2012. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!