Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A barátomnak kisebb processzor...

A barátomnak kisebb processzora van, mégis gyorsabb. Hogy is van ez? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egy haveromnak E2140 cpu-ja van. 1,6x2 mag. Az enyém Pentium D 820, 2.8x2 mag. Sokan mondják, hogy az sokkal rosszabb stb, meg hogy lassú. A probléma ott kezdődik, hogy microcode-ot kell frissíteni. Hogy felhozzak egy példát: A CoD 5 nála simán betölt, videó megy. Nálam kis fekete kép, videó nuku, de 1 perc után elindul. A CoD 7-ről ne is beszéljünk. Nála hibátlanul elfut, nálam szintén nagy feketeség, majd betölt a menüig, ahol meg van kötve az emberke. Rámegyek, hogy play, stb de egyszerűen megáll a töltés. Úgy hagytam 5-6 percig, de nem történt semmi. Gondolom ÉN, hogy ez a mostani teljesítmény a proci erejének a 60%-át se teszi ki..(Videókártya, RAM, Op. rendszerünk között szinte nincs különbség.) A frissítés segít? ..Köszi előre is. :)
2012. okt. 13. 10:37
 1/4 Bubi2 ***** válasza:
100%
Egy processzor magasabb órajele önmagában nem mérvadó, egy fejlettebb architektúra alacsonyabb órajelen is nyújthat magasabb teljesítményt, jelen esetben is ez az eset áll fenn.
2012. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, értem. De attól még frissítés után gyorsabb lenne valamivel?
2012. okt. 13. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz újabb cuccok kellenének és nem frissítés, de ezt írták le előttem is...
2012. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A Core 2 sokkal fejlettebb architektúrára épül (a Pentium Dual Core is egy butított Core 2)

A Pentium D meg gyakorlatilag két összedrótozott régi P4-es magból áll. Hiába sokkal magasabb az órajele, akkor is gyengébb.

2012. okt. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!