Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert tudtok ajánlani...

Haaat kérdése:

Milyen routert tudtok ajánlani ami tudja a 120 megabites vezetéknélküli netet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinyiffant a TP-link routerem, itthon 8 cucc használja a netet..mobiltelók, PC-k meg még kitudja mi.


Olyan router kéne ami vezeték nélkül is tudja a 120 megabites netet, és a torrentezéskor sem hal meg naponta, és nem kell újraindítgatni.


Tehát egy stabil routert szeretnék venni. Milyen tipust ajánlotok? 2 órán belül megyek venni.



2012. okt. 14. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 algopirin ***** válasza:

Az elsö linkben a TP LINK TL-WR1043ND Router teljesen rendben van nekem kb. egy éve müködik és nagyon ritkán kell ujrainditani, többnyire az se az ö hibája.

Madzagon gigabitet simán viszi de a wifijére se lehet panasz.

2012. okt. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

+1 a 1043ND -nek. Én ugyan nem gyári firmware -el használom, hanem OpenWrt -vel, de semmi panaszom vele. Nem instabil nem szakadozik a net, pedig én még torrent klienst is futtatok rajta, ami a rákötött külső vinyóra dolgozik.


Olcsóbban szerintem nem kapsz jobb Gigabites router -t.

2012. okt. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

No köszi, vettem egy 1043-asat.


Nem túl jó


UPC net.

120 megás.


A sztori hosszú de leírom.


Reggel lecsökkent a netsebesség 3 megabitre. Modemen megmértem a sebességet, azon jön a 120...sőt 122, de a routeren már csak 89...kábelen, és vezetéken 3 jött.


Gondoltam behalt a cucc, vette most egy 1043-asat.


Ezen se jobb. :((( Miéééért?


QQS bakapcsolva, mac clone bekapcsolva, minden automatára állítva...éééés 3 megabit. Vezetéken 89... ezzel a 1043assal is.


Mi a fene lehet szerintetek ezzel?

2012. okt. 14. 22:16
 5/8 algopirin ***** válasza:

Nekem semmi bajom vele, az igaz nem szokta méregetni mennyivel megy főleg nem így hogy mennyi direktben meg mennyi routerrel, +/- 10% nem igazán érdekelne.

Amúgy mit számit nem hozza folyamatosan 120mbit-et, folyamatosan ftp-röl töltesz fullon vagy mi ?!

De értelemszerű ha minél több wifi eszközt rákötsz meg 1-2-3 madzagosat plusz még esetleg usb is rá van kötve plusz tűzfal portforwarding teljesen le van terhelve, azért annak is van egy tűrőképessége szerintem, ha meg ilyen igényeid vannak akkor cisco de oda egy nullát hozzáírhatsz a végére.

Esetleg gagyi a kábel ami a modemet összeköti a routerrel, vagy frissíts firmware-t, esetleg mint a #2 nek is open wrt-t, de mint mondottam én teljesen megvagyok vele elégedve az árához képest hozza az elvárásokat.

2012. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kozvetlenul a modemet mérve 120 megabit a sebesség.


Routeren át csak 95.

Miért?


300 megabitet tud vezetek nélkül a doboza szerint...most 32-t meregetek úgy hogy csomag késleltetés meg minden ilyesmit optimalizaltam.


Mellette ülve is 32...

2012. okt. 15. 00:18
 7/8 algopirin ***** válasza:

Nem lehet hogy te MB/s mérsz Mbit/s helyett ?!

Nem hülyének nézlek de gyakran keverik...

2012. okt. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem.

Viszont megva a gond. Nem jól klónozta a mac addresst.

Mostmár minden okés. :)

2012. okt. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!