Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videókártya a jobb a...

Melyik videókártya a jobb a kettő közül? És miért?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Az áruk ugyanaz, de a széria más, azért kérdezem.



2012. okt. 14. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
HD7850 sokkal jobb. Nagyobb teljesítmény, újabb architektúra, kevesebb fogyasztás, több támogatott technológia... :)
2012. okt. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
a dh 7850 jobb, ujabb, erosebb, tobbet tud, de adok egy linket itt ossze tudod merni www.hwcompare.com
2012. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hd :) elirtam
2012. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jó, de ott azon az oldalon a HD 7850 2GB-os verziót méri össze a HD 6870-el, Ami +10ezer ft...
2012. okt. 14. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

A hwcompare egy forintot nem ér! Nem tudom miért ajánlgatják itt folyton. Át kell nyálazni egy normális tesztoldalt!


Számokban (ami a hwcompare-n nem látszik):

6870 vs 7850

architektúra: VLIW5 vs GCN

Számoló egységek: 1120 vs 1024

GPU órajel: 900MHz vs 860MHz

Háromszög feldolgozás/órajel: 1 vs 2

Tesszellátor generáció: 7 vs 9

UVD egység verzió: 3.0 vs 3.0

VCE egység: nincs vs van

DX támogatás: 11 vs 11.1

Hatásos memória órajel: 4200 vs 4800

Memória sávszélesség: 134GB/s vs 153,6GB/s

ROP egységek: 32 vs 32

Textúrázó egységek: 56 vs 64

Max TDP: 151W vs 130W

Üresjárati fogyasztás: 19W vs 10W

Készenléti fogyasztás: 19W vs 3W


Továbbiakban:

A 7850-ben található tesszellátor jóval nagyobb, akár 3x-4x nagyobb teljesítményű. A független SIMD motorok a két ACE vezérlővel jóval hatékonyabban kiaknázhatóak, mint az adatfüggő utasítás végrehajtás a 6870-ben. A 7850 felépítése jobban programozható, cGPU-ként sokkal ütőképesebb (Direct Compute vagy OpenCL). A 7850 képes megatextúrázásra, jobb minőségű textúra szűrési algoritmust használ, Natív sztero 3D és független raszterizálást is támogat (DX11.1), négyszer hatékonyabb a kamerarázkódás csökkentésében (Steady Video 2.0), Eyefinity 2.0 (monitoronként külön 8.1-es hangcsatorna), a gyorsított HDMI képes fullHD felbontásban 60fps sebességgel 3D sztereo képet küldeni, a Control Centerben változtatható a TDP -20%-tól +20%-ig (PowerTune), hardveres H.264 transzkódolás (VCE), lekapcsolható GPU részek készenléti módban, 3W fogyasztással (ZeroCore)...stb


Még ha az 1GB-os 7850-t vetjük össze az 1GB-os 6870-nel, akkor is jó választás, hiszen sokkal fejlettebb felépítésű GPU a 7850-ben található Pitcairn Pro. A mai játékok alatt amúgy nagyjából 20%-kal erősebb a 7850 2GB a 6870-nél, de a Techpowerup oldal szerint az átlagteljesítmény az 1GB-os modell esetén is ugyanolyan:

[link]

A Club3D RoyalQeen 7850 1GB-os kártya ref órajeleken üzemel, ha jól láttam a teszt elején (860/1200).


Ennyi dióhéjban

:)

2012. okt. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5 vagyok:

Most látom, hogy a HW compare oldal alján is vannak részletesebb specifikációk, de az akkor sem számít, mert ha különböző architektúrájú GPU-kat vetünk össze, akkor már nem ér semmit...Ismerni kell egy architektúra képességeit, tesztekből, leírásokból. Az egyéb szolgáltatásokról, támogatásokról sem esik szó. A diagram a Pixel Rate-ről meg a többiről szerintem nem tükröz semmit. Amúgy észrevettem, hogy a 7850-hez odaírták, hogy PCIe 3.0 (ami játékoknál semmi előnyt nem jelent), de akkor már odaírhatták volna a 6870-hez is, hogy PCIe 2.1...de ez már csak szőrszálhasogatás.

Mára befejeztem. Jó éjt mindenkinek! :)

2012. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szerinted ez fotnos a kérdezönek?

igaz persze hogy a hwcompare sem jelent semmit


de egy felhasználonak ezek sem jelentenek semmit:)


és itt minden felhasználóra kell gondolni


persze érdekes dolgok de ha ilyen téren szweretne tanulni akkor valóban tanulna és nem egy két videokártya "dióhéjnyi" adatait szeretné tudni


csak megjegyzés

2012. okt. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A lényeg ott van a válaszom elején: Olvasson teszteket!

Ezt csak azért irtam (direkt), hogy megmutassam, hogy mennyire nem mutat meg a hwcompare semmit (vagy csak nagyon keveset). ;)

2012. okt. 15. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"szerinted ez fotnos a kérdezönek"

Igen, fontos, ilyen válaszra vártam, köszönöm!:)

2012. okt. 15. 13:57
 10/14 anonim ***** válasza:

"Számokban (ami a hwcompare-n nem látszik): "

Ez mind szép, de ahogy te magad írtad sokat ér az ember ezekkel két különböző architektúránál.


"szerinted ez fotnos a kérdezönek?"

Szerintem ez jogos, mivel tömény technikai szöveg némi marketing bullshittel fűszerezve, valószínűleg a kérdezőnek a fele kínai, és az itt válaszolgatókból is van vagy stabil fél tucat ember akinek mond az valamit pl, hogy SIMD tömb(pl Panda Péter, Hart, P.O.C, TonyStark, gyakorivalasz02). Amúgy nem te vagy zsolti csak név nélkül? Am bocs a szőrszálhasogatásért, már az is tiszteletre méltó, hogy ennyit leírtál este 11 után.


"(ami játékoknál semmi előnyt nem jelent)"

Miért máshol igen? :) A prof piacra szánt legdurvább kártyáknál is csak pár %-os visszaesés lehet olyan feladatoknál amik a nagy sávszelet igénylik.


"Igen, fontos, ilyen válaszra vártam, köszönöm!:)"

És mégis mennyit értettél belőle? :) Ha meg hasonló rizsát akarsz akkor az általam említett emberkékre is ráírhatsz, különösképp az első kettőre.

2012. okt. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!