Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rendszerwinyónak használhatok...

Rendszerwinyónak használhatok Sata 2-es Seatgate 1 Terrabite-os 5900 fordulatos winyót?

Figyelt kérdés
Félreértés és félretájékozatás miatt sikerült vennem egy Seatgate 7200 rpm helyett, 5900 rpm est. Azon hezitálok hogy visszavigyem avagy hagyjam a fenébe és ezt használjam rendszerwinyónak. 3 gigás a procim, Fullos alaplapom van, 4 GB Rammal. Ha másolok ide 105000 Mb/sec et ir ki a total commander.

#winchester #Rendszerhez #5900rpm
2012. okt. 15. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem vidd vissza. Rendszer alá mindenképpen 7200-as kéne, ha SSD nincs.
2012. okt. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem érdekel az hogy az utolsó cseppet is kihasználd a gépedből akkor ne foglalkozz vele.

1TB Samsung HDD + Intel Core I5 (4 magos) CPU + 4GB RAM és még semmilyen program nem tudta megfektetni. Nincs akadás a játékok és számítást igényló programok tökéletesen futnak.

Két ok miatt vinném csak vissza :

1. Ha a számlán olyan szerepel ami 7200 rpm-es

2. vagy ha sokat foglalkozol videó vágással-kódolással.

2012. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Holnap visszaviszem. A számlán ugyan nincs fordulatszám, de a visszaigazoláson az áll hogy 7200-as. Árban nem vágtak át mert az árgép azt mutatja amit kifizettem érte, de én 7200-asat akartam. Na mindegy plusz egy vagy két nap pörgés rajta és meglesz a várt vinyóm.

Egyátalán minek gyártanak 5900-ast? Azt mire használják? Nem lassítja a 5900--as a rendszert pl ha a fővinyó 7200-as fordulatú?

2012. okt. 15. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Adattárnak jó a lassabb is, de rendszer alá minél gyorsabb annál jobb.
2012. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5900rpm-es hdd tökéletesen megfelel asztali médialejátszóba (PopcornHour, HDiDune...stb), ahol csak filmeket, zenéket, videókat nézel hallgatsz. Lassabban pörög, kevesebbet fogyaszt és nem melegszik így nem kell hűtés a médialejátszónak.
2012. okt. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!