Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit gyorsítana az esetembe...

Mennyit gyorsítana az esetemben, egy ssd meghajtó?

Figyelt kérdés

Weboldal készítést kezdtem el tanulni és néha elég lassan dolgozik a gép.

Windowson eléggé hangos volt a hdd,linuxon valahogy sokkal halkabb és gyorsabban futnak a dolgok.

Azért gondoltam egy ssd meghajtóra,mivel egy ilyen tartalomkezelő rendszer kb 15-20 mega és 14-15 000 apró fájlból tevődik össze.


2012. okt. 15. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
sokat
2012. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Milyen gép? Lehet hogy nem (csak) emiatt lassú.

Amúgy az SSD mindenen sokat dob, az egész rendszer úgy felpörög tőle mintha nem is a saját géped előtt ülnél.

2012. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egy ASUS F5GL laptop 1,8hz intel dualcore procival és 2 giga rammal.


Jelenleg egy 250 gigás hdd van benne.

2012. okt. 15. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Kukázd azt az őslelet vacakot és nem lesz lassú. Az SSD-k közül viszont az árat figyeld mivel ha egy minőségit akarsz venni 15 ezer alatt ne nagyon nézelődj mert nem fog javulni sokat. Ha igazán nagy sebességet akarsz akkor figyeld meg a leírásokban az adatátviteli (Írási/olvasási) sebességet. Minél nagyobb annál gyorsabb lesz a géped. Sajnos ahhoz, hogy ténylegesen érezni lehessen a gyorsulást minimum a 15 ezer vagy annál drágább SSD ez tapasztalat. Ez alatt az ár alatt a minőségre sem igen figyelnek oda.
2012. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát a CPU sem valami erős, meg a RAM-ot is bővíteném 4 GB-ra.
2012. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem win7 el akarja kínozni elég lesz az így is.
2012. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A cpu éppen elég erős,amire én használom arra elég,gyakran még a 30%-os terhelést sem éri el munka közben azzal nincs gond.Nem mindenhez kell egy CORE i7.

A ramnak még csak a felét használom ki általában,de maximum háromnegyedéd,tehát ebből sem kell több.


Van a gépen win7 hátha valamit nem tudnék megoldani ubuntun,múltkor használtam is,hát mit is mondjak fuj de rossz érzés volt,már régen nem játszom így felesleges is volt a win,csak megszokásból használtam.

Ami kell az van linuxra is ,de ha nincs az sem gond,mivel elfut a windows-os változat is linuxon.

És ahogy az utolsó mondja,ha nem win7-et használok akkor elég ez a gép,sőt még sok is.

2012. okt. 16. 09:40
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak még azt nem tudom,hogy egy 30gigás ssd-t vegyek e az optikai meghajtó helyére illesszem be.

Vagy egy 60 gigásat és a hdd-t cseréljem le.

Egyik esetben az optikai meghajtó lenne usb-s a másikban pedig a hdd.


De legfőképpen a hdd kivételére hajlok mivel így energia takarékosabb lenne a gép.

2012. okt. 16. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!