Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hangos a gépem?

Miért hangos a gépem?

Figyelt kérdés
van benne mostmár egy vadiúj procihűtő és új a tápom is 500w. a vidkártya hűtése passzív. Talán a ház rossz és felhangosítja??

2012. okt. 17. 06:02
 1/7 gelazso ***** válasza:

a merevlemez a hangos vagy a ventilátor?

tegyél alá valami izomatracot. nekem sem segített semmi. aztán vettem egy újat és azt már nem hallom. :-(

2012. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyes lapoknál beállítható, hogy a proci hűtő milyen fordulatszámmal működjön, fix. fordulatszámot is beállíthatsz ill. (ugyan hűtő függő) de automatikus fordulatszám is beállítható. Nem lehetséges, hogy nálad fix fordulatszám van beállítva, s az értéke a venti max. fordulatszáma?

Táp, winchester rögzítésénél ugye az összes rögzítési (csavar hely) lehetőséget kihasználtad?

Esetleg még annyit tehetsz, hogy a rendszert SSD-re rakod, nem HDD-re!

2012. okt. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Leirhatad volna hogy milyen az az "új"

típúsra pontosan

processzorhütö és a

Tápegység 500W semmit nem jelenet és hogy

PC Ház milyen tudsz róla valamit van rajta felirat?

.

Hasznos lene még

Processzor pontos típúsa

és leirhatnád hogy alap höfokokat aztán terhelteket

Speccy (Piriform oldalárol) pl. jó erre

ird le mindet ! amit ki ir alapon és terhelve

processzor

alaplap

videokártya

merevlemez

általában legaláb ezeket kiirja

.

ház oldalát levéve figyelted már honan jön hang? merevlemeztöl netán?

ha az ilyen hangos lene az igen csak komoly bajt is jelenthet vagyis mielöbb mentsd le ami fontos

2012. okt. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a gépem teljesen jól működik a tép 4 napos vadonat új a proci hűtő 4 napos, és minden csavart használtam a hdd is mindennel rögzítve van.:) a fordulatszámról nem tudom hogy állítható e a gépem gyenge ugyan, mármint a maiakhoz képest, de minden mükszik, mondjuk pl minecraftot is simán viszi. Az hdd-t hogyan lehet átrakni sdd re? amikor az oldalát levettem akkor sztem leghangosabb a táp volt, de az se volt hangos annyira..sőt
2012. okt. 17. 20:09
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
bizd szervizre ha nem tudsz semmi adatot leirni...
2012. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi adatot nem írtál, és ha át akarod tenni a rendszert ssd-re akk venned kell egyet.
2012. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"sztem leghangosabb a táp volt, de az se volt hangos annyira..sőt"

Ha a táp a leghangosabb, de az sem annyira hangos, sőt... akkor tényleg nem értem a problémádat, ha a leghangosabb alkatrész sem annyira hangos, akkor valszeg többet vársz el, mint ami elvárható! Olyan géped léghűtéssel nem lesz, ami teljesen csöndben van! Esetleg a Dell-nek voltak roppant halk hűtésű gépjei, ezt úgy érték el, hogy egy hatalmas hűtőborda volt a processzoron, s erre merőlegesen fújt egy 12cm-es ventilátor, de ez a hűtés is, sztem max. p4 3GHz-ig bír működni. Ennél többet nem lehet tenni, ha csendes a proci hűtőd, ha új táp van nagy ventivel (persze kérdés még mindig, hogy milyen), ha passzív a videokártya hűtése, akkor nem lehet a dB az egekben. Hűts vízzel, ha totál halk gépet akarsz vagy használj netre Androidos kütyüt, spécibb settopboxot, Hybridbox-ot, tabletet stb.

2012. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!