Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az AMD Phenom X4 9550 Quad-cor...

Az AMD Phenom X4 9550 Quad-core proci közepes grafon, minden játékra elég?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a videókártya számít, de én most nem videókártyáról kérdeztem, hanem a prociról.
2012. okt. 18. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem elírtad egy 0-val, de szerintem elég.
2012. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Persze,Ultára is jó
2012. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem írtam el. Ez nem a phenom x4 955. Ez a proci am2+ tokozású.
2012. okt. 18. 17:32
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

türhetö

milyen játékra? valamihez ultrahoz is elég akár mint ahogy irod vga tól is függ


viszont igen átlgaba talán közepes grafikához elég de szerintem high körülihez is

2012. okt. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Hááát, én nem lennék biztos benne hgy olyan jó.

Ez még a legendásan vacak első szériás Phenom, nem Phenom II.

Nagyon alacsony az órajele, kevés a cache, és sokat fogyaszt.

Ez manapság már nem elég, maga idejében sem volt egy jó proci, nem még így több évvel később.

2012. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

"Szerintem elírtad egy 0-val,"

[link]


+1 TonyStark véleményére.

2012. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex67 ***** válasza:
11%

A számítástechnika mércéjével mérve, már egy elég öreg, kifutó félben lévő proci az X4-955, de ennek ellenére még ma is tud meglepetéseket okozni.

Anno mikor 2009 közepe táján megjelent az X4-955 komoly riválisa volt az Intel által gyártott Core 2 Quad Q9550-nak, bár az utóbbi "csak" 2,8GHz ketyegett alapbeállítás szerint.


Néhány jó tanács:

Annak ellenére, hogy támogatja a régebbi AM2+ foglalatú alaplapokat, és a régebbi DDR2 memóriamodulokat, NE használd csak AM3 foglalattal szerelt alaplapon, és DDR3 memóriamodulokkal, mert így sokkal jobban optimalizálható a teljesítménye.


Egy játék esetében nem a processzor magjainak száma a döntő, hiszen a teljesen friss játékok közül is csak elenyésző számú az, ami legalább a két magot kihasználja, nemhogy a négyet.

Még a játékoktól sokkal komolyabb erőforrásigényű alkalmazások között is igen kevés a tartósan kettőnél több magot használó program.


Ugyanígy butaság az a közhiedelem is, hogy a sebesség az órajel nagyságától függ.

Sokan azért vesznek 3GHz vagy afölötti órajelen futó procit, mert azt hiszik ettől lesz baromi gyors a gép, és az összes játék futni fog rajta. HÁT NEM ÍGY VAN!


Minden grafikai programnál, vagy játéknál, (főleg a 3D-s alkalmazások/játékok esetében) sokkal többet nyom a latban a sebesség szempontjából, elsőként a processzor oldaláról nézve az L2, L3 Cash mérete, a csíkszélesség, valamint hogy mennyire elavult technológiájú architektúrára épül.

Sokat számít még a gépedben lévő memóriamodul típusa (pl. DDR2 vagy DDR3), órajele, frekvenciája, valamint a mennyisége.


A mai játékok (főleg 3D-s játékokra igaz)sokkal inkább memóriaigényesek, mint órajelfüggők.

Amennyiben ütős technikát szeretnél, akkor elsősorban a jó videokártyára (min. 512Mb, de inkább 1Gb), másodsorban a megfelelő sebességű, és mennyiségű memóriára (min.4GB-1333MHz)valamint a választott processzor L2, L3 (ha van a választott procinak persze)cash méretére figyelj.

Ezek után foglalkozz az órajellel, és csak utoljára a magok számával.

Persze elengedhetetlen egy stabil, lehetőleg 64bit-es op rendszer.


(Lehet egy öreg(edő) gépet toldozni, foldozni, de ez sajnos mind fölöslegesen beletolt pénz, mert rövid időn belül mindenképp cserélni kell majd, (főleg ha csak játékra használod) viszont az újként beépített alkatrészt nem fogod tudni csak töredékéért eladni. Tudom, hogy nehéz, de egyszer kell többet áldozni, akár egy kis többlet spórolás segítségével egy minőségi gépre, mint félévente toldozni, foltozni.)


Nem lehet kijelenteni, hogy ez a játék futni fog, amaz meg nem egy adott processzorral, mert egy játék futása nem csak processzorfüggő, így a kérdésed erre irányuló részét nem lehet igazából tisztességesen megválaszolni.


Ha csak játszani kell a gép, és nem akarsz vele semmi komolyabbat csinálni, akkor bőven elég az általad említett proci, de ha már mindenképp emellett döntöttél, akkor fogadj el egy jó tanácsot.

Ezt céloz meg: AMD Phenom II X4 955 3.20GHz AM3 BOX Black Edition kizárólag Deneb magos verzió!!


Nem akarlak, és nem is foglak befolyásolni, de szánj rá egy kis időt, és nézz szét még egyszer a piacon.

Van jobb ajánlat is ebben az árban, frissebb technikával, modernebb architektúrával.

Igaz az nem négy magos!

2012. okt. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Alex67


Ami leírtál az sok ponton hibádzik.


"Egy játék esetében nem a processzor magjainak száma a döntő, hiszen a teljesen friss játékok közül is csak elenyésző számú az, ami legalább a két magot kihasználja, nemhogy a négyet. "

Két magot már régóta kihasznál szinte minde njáték, de az újabbak már igencsak rosszul érzik magukat ha csak két mag van alattuk. Igenis kell már a több mag.


"Még a játékoktól sokkal komolyabb erőforrásigényű alkalmazások között is igen kevés a tartósan kettőnél több magot használó program."

Pedig nem kevés van ami 4-nél is több szálon is tud futni.


"Ugyanígy butaság az a közhiedelem is, hogy a sebesség az órajel nagyságától függ."

Attól is függ.


"Minden grafikai programnál, vagy játéknál, (főleg a 3D-s alkalmazások/játékok esetében) sokkal többet nyom a latban a sebesség szempontjából, elsőként a processzor oldaláról nézve az L2, L3 Cash mérete, a csíkszélesség, valamint hogy mennyire elavult technológiájú architektúrára épül. "

Azt sem jelenteném ki hogy a cache többet nyom a lattban mint az órajel, a csíkszélesség meg főleg nem. Ezek mind együtt számítanak, de főleg az architektúra.


"Sokat számít még a gépedben lévő memóriamodul típusa (pl. DDR2 vagy DDR3), órajele, frekvenciája, valamint a mennyisége."

Az órajel majdnemhogy elhanyagolható CPU-knál (APU-nál fontos), a mennyiség számít egy szintig, még a típus se mannyira. 4 GB jóféle DDR2-vel em menne rosszabbul a játék mint ugyanannyi DDR3-mal. Persze új gépbe már csakis DDR3-at érdemes venni.


"Amennyiben ütős technikát szeretnél, akkor elsősorban a jó videokártyára (min. 512Mb, de inkább 1Gb)"

VGA-nál a VRAM mérete talán az egyik utolsó dolog amit nézni kell, persze az is számít, de hiába van egy alsó kategóriás VGA-n 2 GB VRAM...

2012. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!