Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges a merevlemezt...

Lehetséges a merevlemezt felosztani több részre, ugy ahogy a leirásban leirtam?

Figyelt kérdés

Adott egy 128GB-s SSD,és egy 750GB-s HDD!

1:A Windows 7 Ultimatet felrakni az SSD-re,és azt elnevezni C:meghajtónak!

2.D:A Windows 8-nak! HDD-ből 250GB

3.E:A Külső 1TB tároló eszközöm részére fentartott E:\

4.F:A Linux-nak Ubuntu/Backtrack! 200-250GB/amenyit enged/

5.G:A játékoknak Games! 250GB

Ha ez lehetséges,hogy tudom ezt megcsinálni/instaláltam már,linuxot is és windowsot is/és melyik linuxot ajánljátok programirásra!



2012. okt. 20. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb a Windowsokat kell feltenni, abból is előbb a régieket.


A telepítésnél ki lehet választani a partíciókat és persze particionálni is lehet a lemezt.

De amúgy a linuxnak 200GB baromi sok. 100-on is bőven elfér és lesz még egy halom szabad helyed.


A játékoknak meg lehet kevés lesz a 250 GB.


Linuxból pedig igazából lényegtelen, érdemes esetleg Debian alapút választani, mert talán több rá a letölthető (kész) csomag.

Vagyis: Debian, Ubuntu, Mint.

(A BackTrack-et nem ajánlom, az egy speciális disztról, neked valószínűleg tök fölösleges.)

2012. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor szoval:

1.Telepitsem a Win7-et az SSD-re

2.Telepitsem a Win8-at a HDD-re 250GB

3.Hagyam üresen az E:\-t,a HDD-nek azon lesz a zene,program és játék instaláciok!

4.Telepitsek fel egy Ubuntut 100GB-re!

5.A játékoknak marad majd 400GB

2012. okt. 20. 13:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, például így lehet.
2012. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
haveromnak megvan a Windows 8 és nem engedte neki feltelepiteni a Windows 7 mellé miért?Vagy egy particioba nem engedi csak a kettőt?
2012. okt. 20. 18:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen értettem, amit az utóbb írtál, de egy partícióra nem tudsz két oprendszert telepíteni. Ha megpróbálod, tönkreteszed azt, amelyik előzőleg rajta volt.
2012. okt. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!