Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártyát vennék?

Videokártyát vennék?

Figyelt kérdés

Kéne egy pár adat hogy mi- micsoda előre is kössz!

-Mi a küönbség a Mini-Displayport, és a sima Displayport között?

-Melyik jobb/biztonságosabb: ATI, nVidia?



2012. okt. 23. 00:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és mi a fene az az OC?
2012. okt. 23. 01:01
 2/10 anonim válasza:
63%

OC:


Országos Cicatábor

2012. okt. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mini display port az pici, ergo többet el lehet helyezni a vga hátulján (pl az Eyefinity 6 kártyán nincs más csak 6db mini dispaly port), ami természetesen normál DP-re alakítható:

[link]


Az AMD és az NV is jó kártyákat csinál, esetenként csak a szimpátia dönt, de szerintem 30k-ig egyértelműen AMD karit kell venni.


OC azaz overclock (túlhajtás). Az OC-s kártyák gyárilag magasabb órajelen üzemelnek, mint a referencia példányok, de sok esetben ez az OC csak néhány százalék (láttam olyat is, ahol az OC felirat +3% GPU órajel növekedést jelentett, van ahol +5% GPU és VRAM, de lehet akár ennél valamivel több is).

2012. okt. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

alulrol felfele, ati és nvidia, video kártyák a legjobb minőségűek, nagyon más nincs is.


mini display port, egy jo kis megoldás, hogy egy 1 video kártyát, hogy tudunk 3 monitorra rá dugni, és úgy játszani vele.


nem minden video kártyán van mini display port.


én mivel csak 1 monitort használok, nekem tök felesleges, de van a video kártyámon 2 mini display port is, így 3 monitoron tudnám futtatni a játékokat.


a display port gondolom egy régebbi kiadás lehet, amit aztán ma már nem használnak fel.


vissza nvidia meg ati.


gigabyte, sapphire, MSI, XFX, ők mind video kártyát gyártanak, aminek a magját az ATI vagy az nvidia csinált.


ha megnézed ezt a listát:


videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html


láthatod hogy nincsenek is kulon feltuntetve az ati-nvidia egyéb nevek, mert egy fajta grafikus processzor típust, sok cég felhasznál saját termékeihez, és kulonféle erősségű és minőségű terméket dob a piacra.


pl nekem van sapphire hd 7770 1 ghz, a ghz azt jenelti hogy 1 gigahercen képes max menni.


az OC azt jelenti, hogy az 1 gigahercet gyárilag feljebb tekerték, és így gyorsabb lett a video kártya. (mondjuk 1,1ghz)


ennek a kártyának van oc változata is, sőt sok féle változata van, valamelyik kerul 35 ezerbe, valamelyik 55 ezerbe, mert kulonféle eljárással, hozzák ki belőle a maximumot. - a sapphire cégen belul-


aztán ennek van más féle változata is gigabyte, MSI, XFX stb.


amugy::

a mostani video kártyákon van 2 mini display, 1 hdmi és 1 dvi port


szoval az ati legyártja a grafikus processzort, majd a többi cég kártyát csinál belőle amit a sz.gépedbe teszel.


persze az Ati meg az nvidia is gyárt saját kártyákat.



hogy miért nem csak 2 cég van ami saját video kártyát csinál, és miért van még 30 cég ami kulonféle kártyákat csinál egy fajta processzorbol, fogalmam sincs :D

de majd utána nézek


de a lényeg ennyi.

2012. okt. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az AMD illetve az NV megtervezi a chipet, amit mindkét esetben a taiwani bérgyártó a TSMC gyárt le. A cégek belövik a referencia modellek paramétereit (tápellátás, órajelek stb) és legyártatják őket. Az AMD például a PC Partnernél gyártatja a ref kártyákat (ez a cég egyben a Sapphire márkanév tulajdonosa is). A referencia kártyák teljesen egyformák, a többi cég csak matricát ragaszt rá. Van amikor alapból szabad kezet kapnak a gyártók, van amikor csak később, ilyenkor kreálhatnak egyedi megoldásokat is (spéci hűtők, OC verziók, egyedi tápáramkör stb). Az alsó közép és alsó kategóriában rendszeresen butítanak is (például olcsóbb és lassabb memóriákat tesznek rá, de abból többet, hogy vonzóbbnak tűnjenek. Például van HD7750 1GB GDDR5-ös és HD7750 2GB GDDR3-as kártya is...természetesen ez utóbbi lassabb, hiszen a GPU-nak nagyjából fele akkora sávszélességből kell dolgoznia, de valahogy meg kell szabadulni a raktáron ragadt régi memória chipektől is).

Általában nincs gond az itthon kapható márkákkal, bár a Gigabyte-t manapság szokás szidalmazni, nem tudom, hogy ez mennyire megalapozott. Asus és MSI is elég jó, de AMD kártya esetén a Sapphire az egyik kiemelt márka, míg nVidiánál úgy tudom az EVGA-ra esküsznek sokan, de a Zotac és Gainward is népszerű (ha jól tudom a Zotac is a PC Partner-hez tartozik).

2012. okt. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Áhh, értem akkor van olyan lehetőségem, hogy nagyjából 500 forint különbség van a két kártya között, az egyik alap, a másik OC (ugyanaz a chip van benne). Akkor érdemesebb lenne az OC-st venni nem-de?
2012. okt. 23. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
500Ft-t megér az OC, igaz legtöbbször annyi túlhajtást a mezei kártyák is lazán hoznak. Melyik kariról van szó pontosan, ha nem titok?
2012. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább azt írd le mennyid van VGA-ra, és milyen gépbe menne.
2012. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hd 7970, meg a nVidia gtx 680 ra gondoltam i7-es gépbe, és az Oc-s megoldás az ATI kártyánál lehetséges.
2012. okt. 23. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
7970 OCmegoldás: [link] ~ 115.802Ft
2012. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!