Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig bírja így a tápegységem?

Meddig bírja így a tápegységem?

Figyelt kérdés

A gépem: Alaplap: Asus P5G41T-M LX, Intel core 2 Dou E8400 (3 ghz), 3 gb ram. Videokártya: Alaplapba integrált intel gma 4100/256 mb.


Tápegységem: Kolink 400 W.


Aprobléma az, hogy egyszer játék közben, (a játékot le pause-ztam) és úgy hagytam, otthagytam egy 15 percre a gépet magára, mikor megnéztem, a monitor kikapcsolt, (csak a No signal jel volt), a gép viszont ment. Ma ez újból megtörtént, monitoron: no signal, de 10 perc után újraindítás nélkül, bejött a monitoron a kép. Viszont néha ilyenkor a tápegység sercegő hangot ad. Nem mindig.


Mivel most nincs pénzem egy új jobb tápra, meddig húzhatom ki ezzel a tápegységgel?


Visont, ha állandóan ott vagyok a gép mellett, akkor sosem kapcsol ki a monitor.



2012. okt. 31. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem érdemes kockáztatni, mert egy ilyen táp, ha beadja a kulcsot, magával vihet más alkatrészeket is, ami még nagyobb kiadás lenne. Inkább ne nagyon használd a gépet, amíg össze nem jön egy jobb tápra való, vagy vonj el máshonnan pénzt, ha sürgős.
2012. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 31. 16:50
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

egy új gépre (Alaplap, Proci, Vidókari, Vinyó... stb) van pénzed?


Mentetted már a vinyón lévő, pótolhatatlan adataidat?


Ez legyen az első, ... (ha már nem akarsz tápot cserélni, 8-10 ezer jó magyar pézé!)

2012. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Használtan azért 5ezer körül is találhatsz ha szerencséd van

remélem ez a monitoros gond nem anak e jele hogy tartósan károsodot más is már...


8ezerért újonan FSP APN 350W (85+, 80+) a legolcsóbb

vagyis értelmetlen lene valami ugyan olyan roszminöségüt vened mint kolink csak épp 500-600W osat ("mert az csak jó lehet...")

2012. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

egy új gépre (Alaplap, Proci, Vidókari, Vinyó... stb) van pénzed?


Mentetted már a vinyón lévő, pótolhatatlan adataidat?


Ez legyen az első, ... (ha már nem akarsz tápot cserélni, 8-10 ezer jó magyar pézé!)


Igen, rengetegszer jártam már úgy, hogy elromlott a winchester, a sok cucc meg rajta maradt.


Alaplap, proci, ram, internetről volt 51 ezer. Még tartozásom is van valakifelé. Egy jobb vkártya 21 ezer+tápegység 17 ezer, belekerül 100 ezerbe a gép.

2012. okt. 31. 18:11
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

használtan 100ezer?

akkor újonan is vehetnéd

jobb tápegység 17ezer??

miben nem elég fsp apn 350 neked ha edog kolink 400 al elvoltál? mesze jobb

de már 15ezer és alata is kapsz szép tápokat

szóval éz nemtudom mire vonatkozik

arra hogy 5 ezret se adnál ki egy normális tápéţ?

inkább 100ezret gépért?

szarkazmús vagy komoly?

vagy csak ugy irtad ami jöt?:D

ha nincsrá nincs de ezt már kifejtetük páran viszont akor ahogy irtad szép lasan jóval nagyobb összeget kel kiadnod (de ha ere nem volt ara hogy lesz?)

lehet én is ""túl irtam "" magam de tán így már érthetöbb

2012. okt. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én alkatrészenként rendeltem 2 webáruházból, mert az alaplapot nem tudtam abból a webboltból beszerezni, ahol a többi alkatrészt. (Miért is ne).


Persze erre még rájött valamilyen számla adó kb: 4000 ft. (köszönjük Orbán Viktor).


Meg monitorom, házam volt otthon, így nem akartam egy komplett gépet vagy 120 ezerért. Mert egyik ismerősöm úgy járt, hogy megvette 120 ezerért, monitorostól egy boltból, csak kihagyták belőle a videókártyát. Gondolom azt eladták külön.

2012. okt. 31. 18:38
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jó tudom hogy nem egyszerü az élet de mielöbb cseréld a tápot ahogy tudod


erröl van szó:


[link]


[link]

2012. okt. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


400 as változat azért mert 350 ebben a boltban nincs most

2012. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. nov. 1. 01:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!