Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy az AMD...

Miért van az, hogy az AMD processzorokat kevesebben szeretik, mégis jobb processzorok?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy Intel Core i7-es procim, de hamar túladtam rajta, mert olyan mértékben sz*r hogy csak na. Vettem helyette egy 16 magos AMD Procit, és 1000x jobb mint az intel "kórájhét", és engem az zavar, hogy miért szidjátok folyton az AMD-t??-.-
2012. nov. 3. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, asztali proci vs. szerver, gondolom egy Opteron így simán ráver az i7-re sokszálas alkalmazásokban, és gondolom arra vettél Opteront. Mi itt nem szioktuk az AMD-t szidni, az alsóbb kategóriában szerintem az Intel gyakorlatilag nem is játszik. De azért túlzás az, hogy az AMD jobb, egyszálas alkalmazásokban úgy tudom, a Core i5 a verhetetlen, az i7-en is túl tud teljesíteni.
2012. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
2012. nov. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Komplikato ***** válasza:
100%

Ez megint egy provokatív buta kérdés. Az a kérdés miben jobb? jelenleg azonos órajelen és magok szerint leadott teljesítményben az I7 architekrúta sokkal jobb. Ár/érték arányban desktop procinál az AMD jobb. Tudományos számításokhoz az FX procik a jobbak és a rájuk épülő opteronok.

Viszont szerver prociknál nincs még hagyományos 12-16 magos i7 alapú Intel proci, ezért ott nehéz összehasonlítani őket.

Ha meg a 16 magos Opterontól vagy oda, akkor inkább hasonlíts összes egy 2x16 magos Opteront egy Intel Knight Corner proci kártyával, mert az lenne a fair.


[link]

2012. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, ha megfigyelted volna az itt ajánlott konfigok 80%-ban AMD-sek, mert általában minél olcsóbban kell kihozni minél jobb gémer gépet...erre van a legnagyobb igény. Értelmes ember nem áll neki vitetkozni, hanem pártatlanul, tényekre támaszkodva próbálja minden forintból kicsikarni a maximumot.
2012. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

> Ár/érték arányban desktop procinál az AMD jobb.

Viszont a fogyasztás/teljesítmény arányban az Intel.

2012. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt is azért írtad ki, hogy jó nagy veszekedés legyen belőle. Egyébként miért is volt sz@r az i7?


Ja 16 maggal nagyobb az epenised, mi? ^^

2012. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
16 magos, és nem szaggat vele pár dolog..
2012. nov. 3. 19:44
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]


Videokártyát kellett volna venni.


Mondj egy játékot, ami szaggat i7-el?

2012. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

45%-os válaszoló: Igazából akármi, ami mellett nincs kemény VGA. Annyit megjegyeznék, a Frostbite 2 motor(BF3, NFS: The Run) nem szereti az i7-t és a HT-t.

Kérdező: van nálam egy romániai vonatjegy, egy csomag papírzsebkendő és egy SATA kábel. Ezekben fogadni mernék, hogy te azt hitted, procilimited van, mivel "egygigás" VGA-d van, nevezetesen GTX 210 illetőleg Radeon HD 5450. Tévedtél. Cseréld egy Radeon 7850/70-re, és egész jó kis géped lesz.

2012. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Miért vennék videókártyát? Szerintem bőven elég ez a 2 gigás radeon hd.
2012. nov. 3. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!