Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ha a laptopom felforr...

Normális ha a laptopom felforrósodik utána magától kikapcsol? Lehet hogy megkéne nézetnem szakemberrel?

Figyelt kérdés
2012. nov. 3. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem/igen.

Amúgy magad is kipucolhatnád, ha értenél hozzá.

2012. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

A felforrósodás normális, ezért nem mindegy, hova rakod. A kikapcsolás már nem az... Az én gépem is csinálja néha, 1-2-szer évente. Öt éves, folyamatosan használom, arról írok most is. A suspend mód nem működik, ezek kívül nincs rá panasz.


A szakember jó ötlet, de ne várj tőle csodát. Ezeket a kütyüket nem úgy tervezték, hogy cserélgetni lehessen az alkatrészeiket.

2012. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Atya gatya már hogy lenne normális?


Ha a laptop vagy asztali PC túlmelegedés miatt kikapcsol, az egyáltalán nem tesz jót neki. A kikapcsolás akkor történik meg ha egyes alkatrészek(főként a VGA vagy proci) hűtése nem megfelelő, és huzamosabb ideig JÓVAL az ÜZEMI HŐFOK felett működnek. Ez KÁROS! ! Hosszú távon(értsd több kikapcsolás) az adott alkatrész vagy akár az egész gép sérülését okozhatja. Nem vicc. Mivel a kérdést itt tetted fel jobb ha szakemberhez viszed, kicserélik a beragadt hűtőt, vagy portalanítják... Jobb mintha a VGA-d szállna el, mert nem figyelsz oda rá.


Mivel lapetope-ról van szó, a másik gyakori leállási ok nem jöhet szóba, de egyes asztali konfigoknál nagy terhelés alatt(érsd huzamosabb játék nagy gépigénnyel, vagy videó renderelés...) a gép azért áll le, mert a táp nem bírja teljesítményben.(ilyenkor a táp melegszik túl, és ha az sül be igen nagy eséllyel hazavágja az alaplapot is, szóval ilyenkor érdemes nagyobb tápot beszerezni.

2012. nov. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A forrósodás nem normális, a kikapcsolódás pedig igen. A laptopok ha egy bizonyos hőmérséklet fölé forrósodnak, akkor automatikusan kikapcsolnak, nehogy valami meghibásodjon. Pl az én laptopom is, amikor nem tud hűlni rendesen, kiír valami "thermal problem"-et és kikapcsol. Addig meg vissza sem lehet indítani amíg le nem hűl.

Szedd szét és pucold ki magad. Nincs értelme másnak fizetni ilyesmiért.

2012. nov. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát most írtatok a-t és b-t is. Feleslegesen nem akarom elvinni,mert ugyis azt mondják hogy megjavítsák, lehet hogy én is rendbe tudnám tenni, és akkor nem kell fizetnem. Lehet attól hogy telepítettem egy játékot, és amiatt csinálja ezt? azelőtt soha nem volt ilyen probléma.
2012. nov. 4. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Meglehet, hogy a játék nagyon leterheli a gépet. Mint írtam, nekem is szokott kikapcsolni. Pl a fifa12-t amikor játszok nekem is előfordul, hogy felmelegszik és kikapcsolt. De ezt a laptop biztonsági rendszere teszi, és nem holmi meghibásodás.
2012. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
"huzamosabb ideig jóval az üzemi hőfok felett működik"-ha igaz volna,már rég elromlott volna :)vagy megnézeted vagy nem :)
2012. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!