Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elromlott az "ubuntus" külső...

Elromlott az "ubuntus" külső adattárolóm, mikor windowsra csatlakoztattam. Nm értek hozzá, valaki segítsen!? (hiba üzenet)

Figyelt kérdés

Egy külső vincseszterről van szó. Ubuntun használtam és mióta windowsra csatlakoztattam nem lehet megnyitni és ezt a hiba üzenetet írja ki :


Error mounting: mount exited with exit code 13: Incomplete multi-sector transfer: magic: 0x454c4946 size: 1024 usa_ofs: 48 usa_count: 1 data: 457 usn: 2: Input/output error

Record 0 has no FILE magic (0x44414142)

Failed to load $MFT: Input/output error

Failed to mount '/dev/sdc1': Input/output error

NTFS is either inconsistent, or there is a hardware fault, or it's a

SoftRAID/FakeRAID hardware. In the first case run chkdsk /f on Windows

then reboot into Windows twice. The usage of the /f parameter is very

important! If the device is a SoftRAID/FakeRAID then first activate

it and mount a different device under the /dev/mapper/ directory, (e.g.

/dev/mapper/nvidia_eahaabcc1). Please see the 'dmraid' documentation

for more details.


( egy lány aki nem ért ehhez, de utasításokat tud követni )



2012. nov. 4. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen valszeg a windows "kijavította" a partíciót...


Próbáld ki ezt:

[link]

2012. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rárakod az ubuntus gépre előszőr, utána nyitsz egy terminált és megnézed, hogy milyen adattárolókat lát a géped:


sudo blkid


Az sda elejűek azok valószínű az ubuntus gép belső winyói lesznek. Úgy működik, hogy az sd utáni betű pl a, b, c azok mind külön adattárolók, mint pl pen drive vagy wincseszter a szám ami utána van az pedíg particiót jelöl. Ha valami olyasmit látsz, hogy:


/dev/sdc1: UUID="hosszú számsor" TYPE="ext4" Lényeg, hogy a type az ext valamennyi legyen, akkor ez a folytatás:



Akkor amikor épp ezt az üzenetet kaptad amit kiírtál, akkor a /dev/sdc1 volt ez a lemez: "Failed to mount '/dev/sdc1': Input/output error " Ha a blkid is azt mondja, hogy még mindig ott látja, akkor csak annyit kell tenned, hogy:


sudo fsck /dev/sdc1


Ha károsult valamilyen fájl, azt elvileg a lost+found mappában találod.

2012. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igazából nem értem hogy mi van.

azt nem mondtam hogy ez csak egy netbook, szóval nincs nagyon belső cucca.

ha bedugom akkor aterminálban ez van : guest-YP1c1z@felhasznalo-X101:~$


de vendegmunkamenetben vagyok lehet hogy igy nem lehet csinalni semmit??

2012. nov. 4. 17:57
 4/8 A kérdező kommentje:
ha csak formázom windowson az nem jó? (tudom akkor elvesznek az adatok)
2012. nov. 4. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
De jó az is, látni fogja utána, adatok valóban elvesznek, az egyetlen előnye az, hogy utána a wines és az ubuntus gép is jól fogja látni.
2012. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 ejbenjaro ***** válasza:
Ahogy nézem ez a külső merevlemez NTFS partícióval bír? Szerintem nem rendesen lett leválasztva Windows alatt. Csatold fel a win alá, és egy parancssorban, a lemezre kiadott chkdsk paranccsal ellenőrizd le. Ha az ellenőrzés lefutott utána az Ubuntu is rendesen kezelni fogja.
2012. nov. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
végülis formáztam. ( sajnos így újra le kell töltenem a how i met your mother és workaholics é
2012. nov. 6. 05:52
 8/8 A kérdező kommentje:
vadokat : D
2012. nov. 6. 05:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!