Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri e a 30 ezer forint...

Megéri e a 30 ezer forint különbséget i5-ről i7-re?

Figyelt kérdés

Keresgéltem laptopot max. 200k-ért és ezt találtam:

[link]

Viszont ugyan ez a gép van intel core i7-tel:

[link]


A kérdés az, hogy megéri e az árkülönbség. Lehet e szüksége a gépnek erre a nagyobb teljesítményre és ki tudja e használni?



2012. nov. 4. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2012. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az i5 is bőven elég mindenre, de én grando-ról soha nem rendelnék, mert nagyon drágák.
2012. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Komplikato ***** válasza:
Ha jól sejtem a mobil i5-nek sok köze nincs az asztali i5-höz, mivel csak két magos, tehát akkor megéri az a NÉGY magos i7 a pluszt ...
2012. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Panda Péter ***** válasza:
csak akkor, ha ki is használod a plusz két magot, egyébként felesleges. azt neked kell tudnod, hogy kihasználod-e majd. ha csak fészbúkolni meg csetelni kell, akkor totál felesleges. szerintem játékra is az, oda inkább vga kell. ahova jól jöhet, az a munka. de azt meg jellemzően nem elsősorban laptopokon szokás.
2012. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Komolyabb munkára, mondjuk egész napos 3D renderelésre meg soha nem is használnék laptopot, mert ott hamar megadja magát.
2012. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na lássuk:

Ha nem grando-ról akkor honnan? Ebben az árkategóriában van jobb?

Reggeltől 16-18-ig dolgozom szóval az egész napos használat kilőve, esetleg hétvégén, viszont vennék hozzá laptop hűtőt mindenképpen még az első használat előtt.

Ez a vga véleményem szerintem egész jó és komolyabb dolgokra is jó, de várom a véleményeket.

Xvid videó, mp3 szerkesztésre és játékra lenne alkalmazva.

Azt hiszem ennyi.

2012. nov. 5. 21:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Otthoni használatra nem lenne jobb asztali gép?
2012. nov. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem. Pesten lakom iskola és munka miatt, amúgy meg Zala megyében plusz van egy barátnőm is és néha jó, ha nála is kéznél van.
2012. nov. 5. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha erősebb VGA is társulna az i7-es géphez akkor erősen megérné.Viszont egy i5-s gép sem rossz még ha játékokat is nézzük,de mos ebben az esetben megéri azt a +30k-t.
2012. nov. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!