Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ramot szeretnék venni a...

Ramot szeretnék venni a gépembe szerintetek 2x4gb ost vegyek vagy 4x2gb ost játékra lessz a gép?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 22:04
 1/10 Panda Péter ***** válasza:
32%
mindenképp dual kitet (2x4)
2012. nov. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A 6X2 GB al gyorsabb lesz a gép mivel nem egy hanem kettő kites modul pár lesz benne ami igen csak nagyot tud dobni a sebességen. Játékra minden képen a gyorsabb ajánlott.
2012. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*4X2GB bocsánat elírtam.
2012. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Panda Péter ***** válasza:
nem lesz gyorsabb, max instabilabb (ez mondjuk inkább tuningnál jön elő). a ram sebessége amúgy is elhanyagolható mértékben szól be a játékok sebességébe diszkrét VGA mellett.
2012. nov. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Miért lenne instabilabb, hogyha egyforma ramokat pakol bele. Ha egyforma a sebességük a méretük akkor gyorsabb lesz mivel a sávszélesség így az adatforgalom is növekszik.

Illetve nem hinném, hogy tuningolni akarja.

2012. nov. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Panda Péter ***** válasza:
59%

mert a négy modul jobban megterheli a memóriavezérlőt, ezért magasabb órajeleken könnyebben instabillá válik. a memóriatuninggal nem csak ráolvasás szintjén foglalkozóknál ez alap, hogy lehetőleg minél kevesebb modult használj (és azokat is a távolabbi foglalatokba rakd).

amúgy a memóriavezérlő a legtöbb esetben (kivétel LGA1366 és LGA2011) két csatornás, ezért hiába raksz bele dupla annyi modult, egy fikarcnyit sem lesz gyorsabb.

2012. nov. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindegy ne vitázzunk nekem LGA2011 es alaplapom van és tapasztalat alapján írtam illetve valahol olvastam, hogy minél több a modul annál nagyobb a sávszélesség és az adatátviteli sebesség ennek következtében megnő. Egyébként én nem vettem észre instabilitást de mondjuk nem is tuningolok alapon használom a gépet.
2012. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Panda Péter ***** válasza:
59%
igen, mert az LGA2011-nél 4 csatornás a memóriavezérlő. viszont a mostani konfigurációk kb 99%-ánál kétcsatornás, és ott semmi gyorsulást nem hoz a két extra modul.
2012. nov. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi az infót mindig tanul valami újat az ember ezt például nem tudtam. Ebben az esetben akkor elég a 2X4 GB ram is.
2012. nov. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Kivéve ha akarsz majd a jövőben még venni bele (bár értelmét nemlátom..) akkor értelemszerűen 2x4.
2012. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!