Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az adapter jo a mobilintern...

Ez az adapter jo a mobilinternet és a Wifi Router közé?

Figyelt kérdés

OEM USB A Female to RJ45 [link]

azt szeretném megcsinálni,hogy a [link] routeremről kapjam a mobilnetet ha otthonvagyok,amugy próbáltam már hidkapcsolatot a kettő közt,de nem sikerült,mert Nem Azonosithato Hálozat-ot irja ki mikor beszurom az USB-t!



2012. nov. 10. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem!
2012. nov. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe

[link]

2012. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

linket köszönöm,de tudok az internetmegosztásrol a tabletomban,van Bluethotos internetmegosztás is és USB-s is,csak az asztali gépemen nem tudok vele netezni,mivel nincs wifi vevőm,és ha USB-s internetmegosztást rakok akkor a tabon nem fogok tudni és 1,2 m távolságra nem fogok tudni elmenni a géptől!

Had fejezzem ki magam jobban:

Addot:

1 gép

1 Samsung Galaxy Tab 2

1 Sony Ericsson telefon

1 sim kártya T-Mobilos netezésre/hivni nem lehet vele/+1 usb-s adapter

1 Asus wifi router [link]

És szeretnéák venni egy ilyen adaptert: USB --> RJ45 [link]


Nos nekem a tabletomban van benne a Sim mivel én internátra hordom magammal,és este is legyen wifim azért kell.Ha haza jövök vehetem ki a sim kártyát és bele az USB-s adapterba rá a gépre,de ha megyek TV-zni és pl. viszem a Tab-ot akkor megint kártya ki az adapterbol és bele a tabba h. tv közben pl. feltugyak nézni egy két oldalra pl. Klánháboru,The-west,Skype...

Nos ha hazajövök hétvégén és azt szeretném h. rászurom az USB --> RJ45 adapterral /amit szeretnék venni/ a mobilnetet a wifi routeremre és bekapcsolom a routert akkor az fog a működni és telefonnal,tabbal,gépel fel fogok majd tudni menni a netre egyszerre???

Remélem érhető voltam...

2012. nov. 10. 11:06
 4/13 P.O.C. ***** válasza:

Szinte 100%, hogy se azzal az átalakítóval, sem pedig hídkapcsolattal nem fogod tudni megcsinálni.


Az ASUS RT-N10U viszont okosítható router, a legtöbb Linux alapú alternatív firmware rámegy. Mivel van rajta USB port, így tudsz olyan csomagokat telepíteni rá, ami esetleg kezelni tudja a 3G modemedet is. Ez viszont nem kevés utánajárásba fog kerülni. Jómagam még nem csináltam ilyet, de az biztos, hogy megoldható.

2012. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a router a mobil usb t elfogadja akkor igen

Csak még az nem tiszta hogy a routeren lévö USB mire hivatott pontossan

Mivel betudod kapcsolni az FTP szolgáltatást a routeren

a routerre kapcsolodo perifériák fájlokat tudnak leszedni a routerre kapcsolt külsö adathordotorol


De ha az USB a routeren felismeri hogy modem akkor már nyert ugyed van

2012. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 P.O.C. ***** válasza:

Gyári firmware -el csak printer szerver és hálózati háttértár szolgáltatás van, ezért kell alternatív firmware pl. DD-WRT.


Kérdező:

Amúgy szerintem jóval kevesebb idegöléssel jár, ha veszel egy elve 3G -s router -t:

[link]

2012. nov. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
pénzkidobás
2012. nov. 10. 11:40
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj h. nem igen vagyok jártam a firmware-kal de utánanézek,lehet okosab leszek
2012. nov. 10. 11:41
 9/13 P.O.C. ***** válasza:

Közben ezt találtam:

[link]


Ezeket a modemeket kezeli a DD-WRT firmware.

A beállítás viszont nem lesz piskóta....

2012. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem egyszerűb az adapterral?csak anyit szerettem volna kérdezni h. ez lehetséges-e igen? nem?
2012. nov. 10. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!