Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a gép a HDD-t?

Miért nem látja a gép a HDD-t?

Figyelt kérdés

Vettem egy Toshiba 500GB SATA3 HDD-t. A gépem csak SATA2-t tud, de ez mind1, mert kompatibilisnek kéne lennie a 3-al. Na szóval, van 4 sata slot az alaplapon, ezekből 2-be ha bedugom, a boot menu-ben érzékeli, hogy van valami, mint: "SCSI-0 SATAII150 597 D0", de ha rá szeretném tenni a win8-at/win7-et/xp-t akkor már a formázás résznél, ahol látnia kéne, hogy ott a hard disk, nincs semmi. Ha elindítom a másik vinyón lévő win7-et, az alatt se látja.

Ha a másik 2 slot-ba dugom akk még a boot menu-ben sem látja.

Frissítettük a BIOS-t, nem hozott eredményt. Utána olvasgattam már, és olyat találtam h az AHCI-t engedélyezni kell, de nem találom sehol a BIOS-ban. Még arra gondoltam, hogy vmi driver kéne az alaplapnak vagy illesztő a hdd-nek, de nem találtam eddig semmi értelmeset. SATA 2-es vinyóval is kipróbáltuk, azt se látta. A végső megállapítás pedig az, h nem tudja az alaplapom kezelni az x-GB-nál nagyobb kapacitású vinyókat, de ilyenről még nem hallottam, ha meg ez tényleg így van, akkor van megoldás?

Alaplap: Soltek SL-K8TPro-939 (K8T800 Pro)



2012. nov. 14. 11:15
 1/3 Killer81 ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy az a baj amire gondolsz.

Én még annyit megpróbálnék, hogy egy kisebb HDD-t felismer e a gép (tehát működik e evvel a bios beállítással rendesen) illetve furcsán hangzik, de egy másik "modernebb" géppel felpartícionálnám a HDD-t kisebb darabokra, majd az első C: nek szánt partíciót formáznám és úgy próbálnám vissza tenni a gépbe a merevlemezt. Láttam már érdekes dolgokat.

2012. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A másik vinyóm 80 gigás, azzal nincs gond, mondjuk az ATA, és igen, próbáltuk már a kisebb részekre való felosztást is, de nem jó :\
2012. nov. 14. 11:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Na sikerult egy olyan illesztot talalni, aminek a betoltese utan mar latja a formazando vincsit, le is formazom majd elinditom a win 8 telepiteset, szepen le is fut az elso ujraidulasaig, aztan ennyi. Kidob a kepre vmi hibat egy pillanatra es indul is ujra, aztan manualisan bootolok a hddrol, akkor meg a helyreallitas kepernyo jon be h nem megfeleloen indult el a gep. hibakod: 0xc0000001. Ez mar csak azert van mert nem a W8al kene probalkozni?
2012. nov. 14. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!