Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tuningoljam a CPU és a...

Hogyan tuningoljam a CPU és a Ramokat stabilan és élettartam csökkenés nélkül?

Figyelt kérdés

Konfig


M5a99x evo


FX 8320


Geil evo corsa 8GB 1866 CL9


7870


Alapból 3.5 Ghz fut. Ezt szeretném felhúzni 4.0 Ghzra. Gyári hűtő van rajta, a gépházban 4 db 12 cm Artic cooling PWM van (tehát jól szellőzik). Alapfeszen szeretném elérni ezt az órajelet. FSB-t állítsam nagyobbra vagy a Sorzót inkább?


FSB megemelése tudomásom szerint a ramok órajelén is állít vmit.. Javítsatok vagy pontosítsatok ha nem. A ramokat is a legjobb teljesítményre szeretném beállítani. CL9 késleltetést tehet e kisebbre és hogyan.


Tudom, hogy sok kérdést tettem föl és hogy sokáig tart válaszolni.. de szeretnék részletes választ kapni lépésről lépésre.. Nem igazán találtam sehol kielégítő választ.


Bioszba vagy AMD overdrive-l csináljam?


Köszönöm a segítséget!



2012. nov. 15. 20:51
 1/2 JuhászDork ***** válasza:

minek akarod tuningolni?

mire nem elég az a 8320 alap órajelen?

2012. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ezt én sem értem.. Ha egy Athlon II x3ast akarnál húzni azt megértem.. De ezt? Minek?
2012. nov. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!