Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy húzzak egy Sapphire HD...

Hogy húzzak egy Sapphire HD 7770 GHz Editiont?

Figyelt kérdés
Most akarok veni egyet, és nem akarok OC-t venni, mert azt mondják, hogy nem éri meg, hanem ha húzok rajta egy kicsit, már ugyan olyan. Tehát valaki leírná, hogy hogy kell?? És mit jelent, ha jegelve van?? Tehát jó ha jegeltetem??

2012. nov. 17. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínü hogy használtan nézegetsz..Jegelés annyit jelent hogy már le van foglalva valakinek és ha már elvitte neki vagy elpostázta az illtőnek törlik a hirdetést.Ez egy olyan dolog hogy aki nem tud azonnal tehát 1-2 napon belül fizetni vagy elmenni érte annak van ez a lehetőség ha komolyan gondolja a vevő és az eladó is benne van.Én amikor jegeltettem egy gépet 1 hónap után mentem érte.


Ha egy megfelelő a hűtése a kártyának,akkor adsz neki +10-20mhz-et MSI affterburnerrel.

LÉnyegében nagyobb hővel jár,de jelentős változás nem lesz max. néhol 1-5fps.

2012. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Az OC -esken komolyabb hűtő van. Overclock már magában az AMD Catalyst -ban is van, ami gyárilag települ.

Ez a "jegelve" dolgot meg én sem vágom.

2012. nov. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, am nem használtan nézem, csak már láttam használtam :) Tehát akkor leszedem hozzá a legfrissebb drivert, és ezt: MSI affterburner. És ezzel mennyit lehet rajta húzni?? Vagy lehet, hogy lesz túle vmi baja??
2012. nov. 17. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz,ha nem húzod kakivá.Adsz neki +10-15mhz meg a shadernek az ennyi.

Automatára állítod a ventit és elmented.Majd leteszed.Időnként ránézel a hőmérsékletére és ha 70 fölé megy akkor hagyd az egészet mert az már nem egészséges annyira.

[link]

2012. nov. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az AMD Catalyt-en keresztül is tudod húzni. A gyári OC általában 5% körüli, tehát nem nagy kunszt, annyit általában simán lehet húzni a sima kártákon is (sőt 10% sem szokott gondod okozni különösebb mókolás nélkül).

A HD7000-es szériában van egy védelem, ami leszabályozza a GPU-t, ha az elérte az előírt TDP keretet, tehát nagyobb húzás esetén leszabályoz, ha az soknak bizonyul. Erre is van egy PowerTune nevű technológia azaz a Catalyst-ban található overderive-ban már megjelenik egy teljesítmény csúszka, ami a TDP keretet módosítja +/- 20% között. Általában a videokártya tápellátása fel van készítve a +20% TDP-re is, így ez sem lehet nagy gond, ha nincs a kártyán gagyi hűtés vagy a ház is normálisan szellőzik.

A videomemóriák órajelét nem merném nagyon megtépni, de a GPU órajelét sem kell egekbe emelni +20% beállítással...szerintem egy 10-15% GPU tuning +5-10% TDP emeléssel és 5-10% VRAM emeléssel még biztonságos.

2012. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megy a zöld kéz.
2012. nov. 18. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!