Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a számító...

Micsinai kérdése:

Miért nem ismeri fel a számítógépem az SSD-t?

Figyelt kérdés

SSD: Corsair 120gb

Alaplap: Ausu P8z68-v gen3


a Bios sem ismeri fel pedig minden jól van csatlakoztatva


2012. nov. 19. 21:14
 1/6 Gerybeetle válasza:

Először cseréld le a kábelt, és ellenőrízd nincs e szennyezőséd a csatlakozón/benne, nincs-e mechanikai hiba a csatlakozón. Használj másik tápkábelt is. Próbálj ki több sata portot is (semmiképp se használd a kék csatikat, azok Marvell vezérlővel vannak szerelve, amik kalap fost sem érnek, mellesleg gondjai vannak az ssd felismeréssel, és csak file tárolásra valók), és ha van rá módod másik alaplapon is, illetve külső USB meghajtóval is próbáld meg csatlakoztatni a géphez. Ha sehol sem lehet felismertetni, akkor hibás az ssd (ami mondjuk ritka, és elég furcsa is).


Ha valahogy felismeri, akkor ki kell próbálni, hogy más eszközt felismer-e ugyanaz a sata port, ahol az ssd nem ment. Ha a sata port nem megy, akkor meg kell nézni, hogy nincs-e letiltva a sata port a biosban. Ha így sem ismer fel semmit, akkor valószínűleg alaplap hiba.

Ha más eszközt felismer, de az ssd-t nem, érdemes lehet egy biosfrissítést megpróbálni.


Előfordul nagyon ritkán, hogy a bios nem támogatja a hotplug lehetőséget, de az ssd firmware igen. Ez okozhat hasonló gondot, de ebben a corsair support segítségét kell kérned, ha fennáll (és downgradelni a firmware-t).


A biosfrissítés és fw frissítés viszont minden esetben ajánlott. Remélem sikerül életet lehelni bele.


Ha sehogy se megy, próbáld meg a rendszert úgy telepíteni, hogy USB-n keresztül csatlakozik az SSD, utána csatlakoztasd az alaplaphoz, és bekapcsoláskor nyomj F8 gombot, ekkor ha a biosban nem is, valószínűleg ebben a boot menüben mégis meg fog jelenni az ssd, és tudsz róla bootolni.


Ha még így sem megy, akkor spárgát rá, fejed felett megpörgetni, és mikor eléri a 45 fokos szöget, elengedni...

2012. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen, lehet az még segítene neked a segítségben:

[link]


ilyen hibát kapok ide le van irva és oda a megoldás csak az a gond h németül tudok nem angolul és gondba vok a fordítással :/

2012. nov. 20. 18:34
 3/6 A kérdező kommentje:

I'm Fixed - 0xc000000e problem!!!


1. First Load Windows RE from Windows 7 or Server 2008 R2

2. Open Diskpart and make problematic partition Active

3. Open bcdedit and you should get something like this:


Windows Boot Loader

-------------------

identifier {default}

device unknown <===0xc000000e problem!

path \Windows\system32\winload.exe

description Windows Server 2008 R2

locale en-US

inherit {bootloadersettings}

recoverysequence {e0025536-b36d-11de-aadd-ddc0b5870e2c}

recoveryenabled Yes

osdevice unknown <===0xc000000e problem!

systemroot \Windows

resumeobject {e0025534-b36d-11de-aadd-ddc0b5870e2c}

nx OptOut

hypervisorlaunchtype Auto



4. Enter these commands:


bcdedit /set {Your-OS-Identifier} device partition=X:

bcdedit /set {Your-OS-Identifier} osdevice partition=X:

bcdedit


Where X: - drive letter with your problematic OS in Windows RE. You can find it by opening notepad and pressing save


5. Reboot



Ez a megoldás rá valaki fordítsa le magyarra, h mit kell vele csinálnom :)

2012. nov. 20. 18:35
 4/6 Gerybeetle válasza:

Szia!


Ez szoftveres gond akkor, ahhoz meg nem igazán értek, amiket itt felsorolt, nem ismerem. Azt sem tudom mi az a Windows RE. :( Én inkább hardverben vagyok otthon. A leírt folyamatot nagyjából tudom csak értelmezni, de a fontos dolgokat nem értem (és itt nem a nyelvvel van probléma, hanem a tudás hiányával). Sajnos így nem tudok segíteni :(

2012. nov. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gerybeetle válasza:

Azt viszont egészen pontosan (nagyon, szájbarágósan pontosan) leírhatnád, hogy mi történik mikor bekapcsolod a gépet!


Ha a Bios nem ismeri fel a lemezt, ott tapasztalataim szerint valami hardveres gebasz is van, általában a Marvel vezérlő miatt, ha olyan sata portra csatlakozik a lemez... (de ezt már írtam)

2012. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A Windows RE az mikor beteszem a win7 telepítő lemezt és kiválasztom a nyelvi dolgokat, és újratelepítés helyett rámegyek arra, hogy Javítás


itt egy link: http://www.youtube.com/watch?v=3eL4coiEWPQ


Elvileg valamiféle parancssort kell beírnom ott legalul látható "Command Promp" parancsoakt kell beírnom és elvileg az orvosolná a problémát amit az elöbb másoltam be jegyzetet csak az a baj, nem tudom, hogy miylen formátumba irjambe a parancsokat és ehez kéne végülis segítség :/

2012. nov. 21. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!