Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemény az alábbi konfigról?

Vélemény az alábbi konfigról?

Figyelt kérdés

[link]


Esetleg házat hol érdemes még nézni? Mert ez tetszik nagyon, elvileg a szellőzés is jó, de talán kicsit drága. Többit rondának találtam.



2012. nov. 20. 00:03
 1/3 Gerybeetle válasza:
7%

Mivel veszel videokártyát is, szerintem felesleges a 3450 proci, helyette lehet venni olcsóbban 3350P típust is. Ha nagyon kell az integrált videókártya, akkor is inkább 3330, mert a konfiguráció videokártya limitált ebben a formában, a processzor szinte mindegy, így akár 2310 is jöhet, de magamnak tuti, hogy csakis 2400S vagy 2405 S procit vennék. Alacsonyabb fogyasztás, halkabb gép, és azt sem lehet kihasználni ebben a konfigurációban.


Úgy gondolom, hogy manapság egy 120 gigás rendszervinyó indokolt, és szükséges, különösen ha játékokat (és nem csak egyet) akarsz telepíteni, és élvezni a gyorsaságát.


[link]


Ezt a honlapot ajánlom tápegység tervezésre. Ehhez a konfighoz hosszú távon kevésnek tartom a 430W-os tápot, de pontosan csak te tudod kiszámolni a fenti honlap segítségével. Érdemes 100% terhelésre tervezni szerintem, ha akarod a tuningot is beállíthatod, és ha van még pár dolog amit belepattintanál, azt is megteheted. Ha nem használsz semmilyen usb eszközt, és ventillátort, csak a fenti eszközöket alapul véve tuning nélkül éppen elég ez a tápegység, de érdemes pontosan kiszámolni, mert a táp jóságától függ a többi eszköz épsége.


Házak tekintetében meg árgépen nézz körül, a többi ízlés kérdése :)

2012. nov. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!


Az SSD csak a rendszernek kell, illetve pár szoftvernek aminél sokat javít és nem tépem a hajam a töltési időtől. (Office, Visual Studio, Adobe termékek, netbeans) A játékokra/adatokra van külön egy 1TB-os winyó. Megnéztem jelenleg mennyit foglalnak ezek a programok+win és elégnek kell lennie a 64 gigának.


Procinál valóban felesleges a 3450, köszi az észrevételt. Így szerintem 3350 lesz, viszont a 2400S-nek jóval alacsonyabb az órajele.


Tápnál a VGA max 200 wattot, a 3350P pedig 69 wattot eszik. Tudtommal a többi nem eszik olyan sokat, hogy indokolt legyen egy nagyobb táp és ezt ajánlották, hogy jó. De ha mégsem, akkor szóljon valaki. :)

2012. nov. 20. 01:37
 3/3 Bubi2 ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!


Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod Gerybeetle válaszát, mert egyetlen értelmes mondatot nem írt, logikátlan katyvasz az egész, fogalma nincs a számítástechnikáról. Alapjában véve jó a konfig, a házon lehetne spórolni, de mivel arra van igényed azt vedd, minimálisan lehetne rajta változtatni, így sincs vele baj.

2012. nov. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!