Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudok notebookba utólag...

Hogy tudok notebookba utólag betenni egy SSD meghajtót? Lentebb egy példa.

Figyelt kérdés

[link]

Beépítő keret kell hozzá? Vagy vegyek 2,5"-est és azt beépíteni?


2012. nov. 26. 12:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Van valami expressz card az mit jelent? Köze van a témához?
2012. nov. 26. 12:17
 2/6 Komplikato ***** válasza:
Az Express Card az a külső, tehát kívülről elérhető bővítőhely, megfelel egy 1x-es PCI-Expressnek. Jó esetben létezik belső üres bővítőhely, ugyan ilyen, azt mini PCI-Express-nek hívják. Mindkettőbe lehet kapni és venni SSD-t is, jó helyen véve nem drágább vagy minimálisan. De ha rendszernek lesz, akkor utána kell járni az adott készülék tud róla bootolni vagy sem? Szokás olyat csinálni, hogy ide teszik a boot ssd-t és akkor maradhat a HDD is a gépben, hogy legyen elég hely. Ha meg beépíted a HDD helyére miért kéne beépítő keret, hiszen a 2.5"-os SSD pont akkora mint a HDD?
2012. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Komplikato ***** válasza:

Ja persze vásárlás előtt kell utána nézni, hogy van e üres bővítőhely a gépben (akár belső!), tud bootolni, stb.


Viszont a linkelt SSD nem érné meg semmilyen gépbe, mert túl kicsi, szvsz a prohardveren kapsz 10K alatt 32GB-os régebbi OZC-t, ami még mindig jobb vétel, elfér rajta egy W7 is és talán márkásabb is. Ha Linux lesz rajta, akkor nem szóltam, abból még egy terpeszkedő is elfér 2-8GB méreten.

2012. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak érdeklődtem felőle, későbbiek miatt. Köszi!
2012. nov. 26. 12:49
 5/6 Komplikato ***** válasza:

Ja értem. Árul most valaki használtan 24GB-os SanDisket (más mini pcie-t nem leltem) a hardverapron, használtat általában nem javasolnék senkinek, de ez augusztusi még van rajta majdnem 3 év garancia. Viszont csak 24GB, de cipőkanállal be lehet szorítani egy W7-et 18-22GB-ba. Cserébe 8GB.

Sajnos a bontatlan 32GB OZC Vertex Plus 9 ezer körül elfogyott és mivel kifutó modell volt, nem is lesz, de az 2.5"-os SATA.

2012. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Komplikato ***** válasza:
"Cserébe 8GB." = "cserébe 8K", ez a használt ára akart lenni. :D
2012. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!