Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit érhet ez a konfiguráció?

Mennyit érhet ez a konfiguráció?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az egyik ismerősöm árulja a számítógépét és szeretném megvenni. Használtam is egy darabig, nincs semmi gond vele, azért adja el mert Apple-t vesz. Mennyit érne meg szerintetek?


Köszi a segítséget előre is!


A gép:


Alaplap: ASUS P5Q-PRO


CPU: Intel Core 2 Quad Q9550


Videokártya: Zotac NVIDIA GeForce GTS 450, 1Gb GDDR5


Memória: OCZ DDR2 PC2-6400 (400 MHz) 4x1Gb


Táp: 800W Corsair


Hangkártya: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series


Hard Drive: OCZ AGT3-25SAT3-120G Agility 3 SSD


CPU hűtő: Antec Kuhler Flow


Monitor: Samsung SyncMaster 225UW, Screen Size 22" wide with built in webcam


Optical Drive: LG DVD, CD író.



2012. nov. 26. 12:25
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

kb. 70-90 a gép bár játékteljesítményben enyiért jobbat is kapnál használtan mire használnád gépet?

kb. 15 a monitor

2012. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

Hangkártya miat tegyél hozá a géphez 15-25ezret még mert igen csak drága típús

mikori van még rá garancia?


gondoltam hogy drága ezért számoltam kisé bele már eleve de azt nem hogy majd 70ezer:D

2012. nov. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
26%

Extrák miat is tegyünk még hozá 5ezret így

kb. 90-120ezer a gép

monitor az marad anyi szerintem bár webcamera van bene de nem full hd se melesleg és nem mai darab

2012. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Nem én pontoztalak le nullára, de aki megtette az gondolom ért a gépekhez és árakhoz, szóval ha kommentelne azt megköszönném. :)


EBay en néztem ezt a procit, olyan 30-35 ezerért kelnek el használtan. A hangkártya tényleg nagyon jo, játékra elaz egyik legjobb talán.

Amit biztosan tudok az a vinyó, egy hónapos, SSD, az 30 ezer Ft volt, a proci hűtő pedig 6000.

2012. nov. 26. 14:14
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Csak a hangkártya garanciája érdekelt ara kérdeztem:)

mert ha számodra fontos játékokban a hang enyire akkor ved meg töle csak azt 30-35ért kb. ez függ garanciától meg mindene megvan e stb...

szóval nemtudom hogy az alaplapi hangkártyák mért nem elegek föleg ott ahol 6 audio csatlakozó van (ez nemtudom milyen mobilon nem nézem meg)

de nem egy olyan hüde extra alaplap lehet ha pro típús is és már elég elavult ddr2 es

ram is csak 4gb

proci elavult ha erös is és munkára való inkább

vga ról már irtam ha még nem akor ez kb 15ezret ér és újonan sem érne 20ezret

játékokban másoknál a full hd és a magas grafikai részleteség a fontos

elég elavult és gyenge ez ahoz

mikor megjelent kb. akor volt középkategória

ssd nem sokat számit menyi volt újonan és mikor elég értéktelen széria ez szóval használtan biztos nem számolhatsz fel 30ezret érte... persze anyira ez nem lényeges csak leirtam ha már megemliteted

táp 800w se valami nagy extra csak épp telesitmény és márka miat "drága" (Újonan!)

gépházat amugy nemirtad gondolom az nem is jelentös akor

a lényeg az hogy 120ezer is elég sok már érte így is

énel töbet fizetni érte értelmetlen (én enyit se adnék érte ha kéne hangkártya akor külön mint már irtam)

mivel többért már nagyobb teljesítményt és modernebet kapsz söt már enyiért is használtan

söt ha 85-90ezerért keresnél gépet és hozá megvenéd hangkártyát jobban járnál

iletve ha nem ragaszkodsz hangk hoz akor ("újonan" - nagyrészét bár tán egész pc t is) garanciálisan is jobbat kapsz játékra 120 és felete már

2012. nov. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mobilon elég nehéz átlátni mit irok mit irtál te stb

de remélem érthetö azért

persze tudom mondták hogy multiban az elenség lépteit meg kel halani és az mégér százezer forintokat is egy játék

csak hogy biztosra meghald "jobban"

:P

nincsenek tapasztalataim de nem is érzem szükségét:D

elég jól elehet leni multikal akár még hang nélkül is:P hisz ez nem vére megy még szerencsére nincsen beépitet golyószoró a gépbe:P

.

ha olcsón hozájutasz üzlet céljából jó vétel persze

de ez már csak az eladón múlik hogy mibe hogy megy bele

.

meg persze felhasználás kérdése hisz irtad használtad és jó neked

ha neked megfelel jó lehet tehát

ócska és vacak hardver egysincs bene az biztos szóval etöl sem kel félni

bár gépházat nem irtad

Az sem túl jó megoldás hogy merevlemez nincs bene (na de persze vehetsz hozá de az is plusz pénz)

2012. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!