Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Modem [wifis] hatótáv kiterjes...

Modem [wifis] hatótáv kiterjesztése, esetleges routerlánc kialakítása? Info lennt

Figyelt kérdés

KÉP: [link]


Az alábbi képen linkeltem a ház alaprajzát. A "Szoba 2" be akarom eljuttatni az internetet lehetöleg úgy hogy erös jel legyen.


A ház régi, többszörösen felújított: A falak 60 centi vastagok.


Hogyan lehetne megoldani?

(routerlánc alatt azt értem, hogy az egyik router átadja a vételt a másiknak ami a harmadiknak stb. [igazából ez saját ötlet nemtudom ilyen van-e])



2012. nov. 28. 00:19
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
igen, van ilyen, repeater üzemmódnak hívják, de nem minden router tudja. ha a "szoba1" nevű helyiségben tudod fogni még a jelet egy ilyen repeaterrel, akkor az biztos elég erős lesz hogy a szomszéd szobába átvigye. amúgy így a'la natúr próbáltad, hogy van-e vétel a szoba2-ben? vagy ez a térkép már ilyen tapasztalatokkal készült?
2012. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter a válaszod!


A "szoba2"-ben nagyon ritkán és akkor is minimálisan lehet fogni a wifit. Szoba1-ben naggyából lehet viszont már ott is haloványan ami sokban lelassítja az internet sebességet.


Ha a szoba1-ben elhelyezek 1 repeater akkor a gyenge jelet fogja sugározni?


2. Tegyük fel hogy teljes erösséggel üzemel repeaterrel a dolog, érezhetö bármiféle netlassulás [lagg,ping]?


3. Néztem neten repeater-eket és ott van mellettük a 300MBPS, 54Mbps ezek mi célt szolgálnak?

2012. nov. 28. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, heledbe a routert az ebédló sarkába raknám, igaz esztétikailag nem való nagyon oda.

Milyen routered van? Mert pl. linksys wrt54g-vel tudod állítani a kimenő teljesítményt firmwaree frissítéssel.

Nagyobb antennát használtál már.Én azzal még a szomszédokat ius fogom és nem tömbe lakok , hanem emeletes kertes házba.Ha meg tplinkes usbs vevőd van az nem alegjobb.

A tenda sokkal jobb helyette, de csak is az aminek lecsavarható az antennája.

(helesírási hibákért elnézést)

2013. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia, koszi a valaszod.


A Routert sajnos nem tudom mozgani mert a kabel le van szogelve a padloba.


a Router: Speedtouch (tipusat nem tudom sajnos de igy nez ki [link] )


Nagyobb antennat nem probaltam, azon gondolkodom amit az elso valaszado irt azonban a tobbi kerdesemre nem valaszolt.

2013. jan. 28. 18:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem vakami jó féle router. Kérjél mér kölcsön vakakitól.

Vagy tplinket vagy linksys-t.

Az gondolom tudod, hogy torrentezéstz nem minegyik router tujda.

2013. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért sem jó mert csak egy antennája van.Tp-linkek vannak 5-7 ezerért, keress 3 antennásat, vagy mondom kérj kölcsö ha tudsz.
2013. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az mennyivel novelne meg a hatotavolsagot?


"Szoba 2"-be es "Nappali"-ba szeretnem elerni az eros jelet.


Routereknel az 54Mbps az mit jelol?

2013. márc. 12. 22:47
 8/8 Scalperworm válasza:

[link]

De a telefon kábel mellé is tehetnéd a routert szerintem.

dir 505 elvileg egy jeltovábbító

2013. aug. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!