Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a processzoromnak?

Mi baja lehet a processzoromnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 1,7 Ghz-es, Intel celeron procival felészerelt gépem, 1 giga rammal. A videokártyám 128-as geforce. Dióhélyban annyi lenne a problémám, hogy ha valamit procibol kéne megoldania, pl játszanék, akkor eléggé beszaggat, hanggal együtt akad. Ezt csinálja már a nem tul horribilis gépigényü red alert 2-nél is. Alapvetöen szépen ketyeg, böngészés, tallózás nagyon gyors. Installálásnál vagy játéknál viszont drasztikusan begörcsöl. Virus sztem kizárva, ma huztam ujra a winfost, szinte teljesen üres a gép. Minden driver telepitve. Ugyhogy nem sok lövésem van h mi lehet a gond, nem rég takaritottam a gépházat. Légyszi segitsetek...Elöre is köszi.
2009. aug. 17. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül nézd meg a hőmérsékletét, elmozdulhatott a hűtőborda. pl. Everestel,vagy Biosban. Némelyik alaplap visszavesz a proci teljesitményéből ha túlmelegszik. De a videokártya melegedése is okozhatja, vagy a túl régen telepitett XP
2009. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az a processzor k**va régi már. Szedd szét az egész gépet,amennyire tudod, fújd át sűrített levegővel, portalanítsd és cseréld ki a szilikonpasztát a hűtő és a proci között. Talán valamit dob majd rajta
2009. aug. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Huh.... köszi hogy felhivtátok a figyelmem a hütésre, baszus, mikor összeraktam nem figyeltem, és a hütöborad egyik oldala nem volt rögzitve. Utt futyegett, alig ért a procihoz, 80-90 fokon főtt...:P majden el füstöltem...:D mostmár jó:D
2009. aug. 18. 00:38
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

A játékokat a videokártya "számolja". Bár a Red Alert 2 télleg nem egy nagy igényű játék de a konfigurációd mégis elég régi ahhoz hogy ne nagyon bírja. A processzorod és a videokártyád eléggé egy súlycsoportban vannak úgyhogy ha cserélsz akkor szerintem mindkettőt cseréld le. Videokártyát nem akarok ajánlani mert az ízlés és pénz kérdése mindenkinél, hogy melyik gyártót szereti meg persze melyikre futja.


Ha a Celeronod LGA 775-ös akkor megtarthatod az alaplapot.

Prociból ezt ajánlom neked mivel nagyon megéri az árát:

[link]


B

2009. aug. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, most már minden tuti, azért a red alert 2 minden körülmények között jol kell menjen rajta....most már jol is megy....amugy hálistennek van egy asrock alaplapom is, amibe most érkezik meg az athlon 3500-as procim, ugyhogy most megvan minden ami kell, azért köszi a linket...:)
2009. aug. 18. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!