Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van különbség ha külön-külön...

Van különbség ha külön-külön veszem meg a ramokat pl:4x4 gb 1600 mhz DDR3-as HyperX-ramot vagy 4-es kiszerelésben veszem (4-es kitt)? Időzítésben változik valami?

Figyelt kérdés

2012. nov. 29. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:

semmi külömbség nincs 4-es kiszerelést nem érdemes venni mivel a későbbiekben az összeset le kell cserélned mivel nem lesz szabad RAM slotod.

érdemesebb pl 2x4GB későbbiekben azonos típusból beletehetsz még ugyan ilyet

2012. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen én is így akarom majd :)
2012. nov. 29. 18:45
 3/7 anonim ***** válasza:

akkor viszont én nem értem kérdést.

az hogy 4db RAM-ot teszel bele nem fog változtatni semmit mivel a memóriavezérlő 2 csatornás tehát csak 2db dual RAM-ot tud kezelni 2 szálon

tehát ha 2db-ot single channelbe rakod az ugyan az mintha 1db RAM ot raknál bele

semmi változás nem lesz sem időzítés sem teljesítmény szempontjából csak a fogyasztás nő :)

2012. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi föntebb elírtam.

"4db RAM-ot tud kezelni 2 szálon"

2012. nov. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

akarok összedobni 1 gépet, most csak 1x8 gb ramot tudok bele venni( szerintem elég is), de ha késöbb veszek ugyan olyat, dualba fogja használni? erre gondoltam:

Kingston HyperX 8GB DDR3 1600MHz KHX1600C10D3B1/8G memória


ha eloszor 1et aztan késobb +1et veszek dual lesz?

2012. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 igen dual lesz

.

kérdezöenek

neked is így kéne vened szerintem

2x8GB

akor is megvan dual és mivel van 16GB KIT (2x) is

szóval így késöb tudod böviteni

mivel ha már most 16gb kel akor biztos munkára iletve bármire is de késöb akár mégtöbb is kelhet (mivel ma még igazán csak bizonyos munkákra kel ilyen sok)

de persze ha ugy gondoltad hogy 2x4 most és késöbb még 2x4 persze ugy is teljesen jó

.

meg persze "mindenhogy" (sokféleképen lehet jó) csak máshogy én nem igazán látnám értelmét...

2012. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6

* #4 = #5

.

Idözités nem függ össze a modulok számával

az az adott modul idözítésétöl függ amit bios ban tuningal átálíthatsz

2012. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!