Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan patrícionáljam a...

Hogyan patrícionáljam a winchestert?

Figyelt kérdés

Adott egy winchester (Újratelepítés előtt): WD 160 GB IDE. (Nem új.) Ennek a winchester-nek 100 GB bad sector-a van.

Ami így nézett ki újratelepítés előtt: C meghajtó 48,8 GB. D meghajtó: Semmi. (mert formázást kért).(Ezen lett volna a 100 GB). A C meghajtó fájlrendszere NTFS volt, míg a D meghajtó-é, amin semmi nem volt, RAW fájlrendszer.

Nem akartam a D-t formázni, mert féltem, hogy a C meghajtó is törlődik, mivel a D-nek 48 GB-ot írt.


HDD Regenerator-ral (teljes verz.) windows alatt átnéztem, 30 mb-onként. Már az elején talált 450 bad sector-t. Ezért inkább hagytam, mert túl sok idő lett volna kijavítania mindet.


Ezután a D meghajtót leformáztam windows alatt, (lesz, ami lesz) így visszaadott a D-re 48 GB-ot. És a maradék 50 GB?


Ezután újratelepítettem ugyanazzal az XP telepítővel: Windows xp winter edit 2005 (SP2). Használtam a Patrition magic 8-at DOS alatt telepítésnél.


[link]


Ezt a képet így kényképeztem, mert DOS alatt nem tudtam, de az eredmény ugyanaz.


Látható a képen, hogy 3 patríciót csináltam. Így most a D meghajtón van 48,8 GB. C meghajtó 48,8 GB. És E meghajtó (ez a telepített) 51,3 GB.


Viszont a D meghajtón rajta maradt az előzőleg telepített rendszer, mert telepítésnél DOS alatt sehogyan sem tudtam leformázni a D meghajtót. Windows alatt meg nem merem, mert félek, hogy a most telepített rendszer (E) keveredett a D meghajtón levővel. Amikor elkészült a telepítés, bejött a windows ezzel a hibaüzenettel: Windows fájlvédelem: néhány fájl felül lett írva az eredeti fájl-al !


Most a fő probléma az, ami a képen látható: Ha a D,C,E meghajtón van 50,50,50 GB, akkor mi az az Extended 50 GB?

Ha a winchester csak 160 GB?



2012. nov. 30. 18:13
 1/2 A kérdező kommentje:

Egyébként, amikor bekapcsolom a gépet, olyan, mint amikor 2 op. rendszer van telepítve. Pl: Windows XP, alatta Millenium.

Csak nekem 2 windows xp van rajta(?) És ezek közül kell választanom. Persze mindig az elsőt a telepítettet választom.

2012. nov. 30. 18:24
 2/2 A kérdező kommentje:
Valamint most már nem bad sector-os a winyóm? Mert megvan mind a 160 GB ezek szerint. Akkor csak az volt a gond, hogy a D-t le kellett formázni?
2012. nov. 30. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!