Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv, Miért csökken a másolási...

Csatári Miklós kérdése:

Üdv, Miért csökken a másolási sebessége a vinyónak?

Figyelt kérdés
Adott a gépemben egy 250Gb-os Wd Caviar Blue és egy 500Gb-s Samsung és ha elkezdek másolni a Wd-ről valamit pl filmet akkor megy kb 5-10 másodpercig 85-90 Mb/s-ec és utána lelassúl 10Mb-re és úgy megy végig, de fordítva viszont megy teljes sebességgel.
2012. dec. 1. 01:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Menet közbe rájöttem hogy az 500Gb samsung-nak van valami baja mert másik vinyóval végig tudja másolni teljes sebességgel és Pl ha pendriveról másolok ami tud 20Mb-t akkor arról is csak 10Mb-vel másol a samsung 500Gb-os ra. annyi még hogy a Samsung az egy HM500JI 2.5"-os vinyó 5400Rpm és a többi vinyóm pedig 3.5" és 7200 Rpm-es de sztem ennek nincs hozzá köze. Valaki valami ÖTLET????
2012. dec. 1. 09:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, hogy baja legyen. Ha töredezett a vinyón az adat, akkor le fog lassulni a másolás is...
2012. dec. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor most csak az 500Gs- lehet töredezett bár ellenőriztem és nem irta rá hogy kell de azért megcsináltam a helyzet ugyan az volt. a 250Gb-osat teljesen leformáztam arra nagyon jól lehet másolni, de az 500-ast is akkor le kellene formáznom és megpróbálni úgy???
2012. dec. 1. 23:58
 4/9 A kérdező kommentje:
hát ez sem jött be. Leformáztam az 500gb-s vinyót de semmi haszna nem volt tehát tuti nem töredezett!!! minden leformázva és semmi változás?? valaki esetleg tudna segíteni?
2012. dec. 2. 01:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a buli két "résztvevős". Az hogy az 500-asra lassan másolsz, annak lehet oka a 250-es töredezettsége is. A töredezettség meg pár hét alatt is kialakulhat...
2012. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
teljesen le lettek formázva partíció törlés is volt mind a 2 winyónál.CrystalDiskMark nevü programot is ráeresztettem és a másolásnál 86Mb/s-et de az írásnál csak 10.24 Mb/s-et sikerült elérni-e teljesen üres vinyóval tehát nem töredezett!.. + annyi észrevételem van hogy a Hd tune Smart nem egyezik a Hdd sentinel-ével. sentinelben teljesen Ok minden de Hd tune-val pedig minden a 2 db winyóra ír warningot mégpedig a 250Gb Wd-re C5 Current Pending Sector: és C7 Ultra DMA CRC Error Count:-ra teszi ki hogy warning az 500Gb-s Samsungnál pedig 0B Calibration Retry Count és C7 Ultra DMA CRC Error Count-nél van warning. viszont HDD sentinel-ben semmi gondot nem mutat az Aida 64 is mint a Sentinel hibátlanként mutatja.
2012. dec. 2. 16:57
 7/9 anonim ***** válasza:
CRC error esetén a HDD kábel is lehet régi vagy megtört...
2012. dec. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
próbáltammár 4db kábellel is amiből 2-t tegnap bontottam ki mert még újak voltak. de ugyan az ja és még annyi hogy az 500Gb-s nek a működési ideje 1nap 2óra de 6115 indítás leállás száma. :O
2012. dec. 2. 17:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba oka valamiért az alaplapom nem szereti rendesen mert másik kettő alaplappal már rendesen megy csak az enyémet nem szereti és oprendszertől függetlenül win8 win7 mindegy. Próbáltam külön drivert tölteni meg a Cd-ről felrakni de akkor sem volt jó.Az alaplap Gigabyte M68MT-D3P (rev3.0) Nem tudja valaki hogy mit kezdjek vele...?
2012. dec. 3. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!