Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vegyek egy laptopot vagy...

Vegyek egy laptopot vagy várjam meg míg itthon is megjelenik a Microsoft Surface?

Figyelt kérdés
laptop,microsoft surface

2012. dec. 1. 18:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy rossz helyre írtam a kulcsszavakat.
2012. dec. 1. 18:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát először is döntsd el hogy Laptop kell vagy tablet?

Amúgy véleményem szerintem egy laptop sokkal jobban megéri, már csak azért is mert a Surface ára már kitesz egy jobb fajta Laptop-ot! Persze Te döntöd el csak szerintem egy tablet nem ér annyi pénzt! Vagy ha esetleg mindenképp egy windows-os tablet mellett tennéd le a voksod akkor se a Surface-t vedd meg hanem várd meg míg más gyártók is adnak ki ilyen tableteket lényegesen olcsóbban.

2012. dec. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akárhogy nézem a Surface nem éri meg sehogy sem.


Ugye most kiadták a "butább" verziót amire csak a Windows Store-ból lehet letölteni alkalmazásokat. Elég kevés cucc van még a store-ban, és baromi drága (android és apple store áraknak a kettő/háromszorosa) Az akksija 8 órát bír ki ha finoman használod. A mágneses billentyűzete hosszabb gépelésre teljesen alkalmatlan. Az öledben nem tudod használni.


Az okos verzió jövő év elején jelenik meg. Erre már rá lehet telepíteni akármilyen programot, viszont eddig úgy néz ki hogy az akksija csak 4 órát fog kibírni (mind a két verzió ugyanazt az akksit kapja az eddigi információk szerint)



Az ára pedig pofátlanság. A butábbik verzióból a 32 gigás (legkisebb) kerül 500 dolcsiba. A 64 gigás 600-ba. Az op. rendszer 12 gigát foglal (a butábbik surface-en, igazából érthetetlen hogy egy mobil op. rendszer hogy sikerült ekkorára) Az alap billentyűzet 100 dolcsiba kerül, a "kényelmesebb" pedig 120-ba"


Az okos verziónak az árát 1000 dollár környékére lőtték be (gondolom a tárhely mérete szerint ez változni fog)


Ezek az árak az amerikai árak. Erre még számold ár az áfát, az adókat meg minden vackot. Gyakorlatilag az okos verzió annyiba fog kerülni mint egy izmos gamer laptop. Vagy ha munkára kell ennyiből már kitelik egy nagyobbik macbook air-re is, de még a "buta" verzió is annyiba kerül mint egy ipad.

2012. dec. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor valóban nem éri meg a Surface. Azt hittem hogy olyan árba lesz mint egy normál laptop.
2012. dec. 9. 13:18
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem akarok tolakodó lenni vagy nem leszolni akarlak 02:42-es de tévesek az információid(vagy elképzeléseid). Kevés cucc van a storeban, de ami van az verhetetlen. Tegyük fel példaként az androidot, vagy az IOS. Mindekttőben van rengeteg alkalmazás(ez főleg az androidra igaz), de ennek a 75% használhatatlan. A Windows Store-ba csakis minőség ellenörzött alkalmazások lehetnek. Lehet, hogy van benne hülyeség de az is használható:D Az árak nem vészesek, hülyeség az hogy drágább max. egy kicsit de ez a 2-3x azért kicsit durvább. És nem egy butább verzióról van szó. Ez olyan mint egy android vagy egy IOS. Csak jobb mint az Anddroid, az IOS pedig izlések és pofonok, kinek mi tetszik jobban. A mágneses billentyűzetet imádom. Egyszer a vonaton kiesett az ölemből(mert igenis ölben is kényelmesen használható, hiszen a bill. merev.), és a billentyűzettel kellet elkapnom. Kellemeset csalódtam, hiszen nem jött le a billentyűzet tök szépen megtartotta. Bezzeg ha direkt le akarom venni tök simán lejön. Az aksi nállam akor bír nyolc órát amikor wifivel kölykök megnéznek pár mesét. Amugy szépen elmegy 11-12 órát egy office és zene mellett. Egy ipad(3g wifi 16 gb) ára kb. 116 ezer a legolcsobb helyen. A surface 110 ezer forintba fáj, viszont ez nem tábla mint az ipad. Az Ipad 3ban 1 giga ram van mig a surfaceben 2. Stb.. Az adórol meg csak anyit, hogy vagy kibontják vagy nem. Az enyémet nem bontották ki úgyhogy..:D Arról, hogy a surface mágneses-érintős billentyűzetével nem lehet megírni egy hosszab szöveget nem nyilatkoznék csak anyit, hogy eztis azzal írtam meg, és ezelött még legépeltem 3 tételt(igaz az ékezetekkel rendesen megszenvedtem). A nagyobb tesójáról a surfacenek nem tudok semmit de azt igen, hogy 1000 dollár az kb 220k és egy Macbook kb. 350től kezdődik. Azért mi Magyarok nem élünk olyan jól, hogy 130 ezret semmibe vegyünk.Ősszeségében szerintem tök jó lett a surface, egy 3.adik ipad szintjét megüti és azt figyelmebe véve, hogy míg az almának kellett 3 generációegy ilyen szinthez a Microsoftnak elsőre sikerült.(A százalékomaz ne nézzétek csak volt egy kis nézeteltérésem egy vallásos témában és lehúzták az átlagom)


Egy Surface Használó.

2013. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%-osan egyet értek az előttem szólóval,nem tudom hogy mér kell leszólogatni a tableteket,ugyanúgy használhatók mint a laptop stb. főleg ha windowsos.A surface pro ami holnap jelenik meg sztem brutál lesz.Persze ezek nem gamereknek valók,azoknak ott vannak a pc-k,ps3,xbox stb.Amúgy én is tablet felhasználó vagyok (jelenleg még csak android) és nagyon is szeretem.Csak ajánlani tudom,de csak a pro verziót.
2013. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem szóltam le a tableteket, én is tervezek majd egyet beszerezni. Csak az a hatalmas probléma hogy a surface egy laptop/tablet hibrid bődületes árral (és az eladások alapján ez nem csak az én véleményem) Leállították ideiglenesen a gyártását mert nem fogy. Nagyjából 1 milliót adtak el belőle a kiadás óta (ebben benne van a karácsonyi időszak is). Ez alatt az iPad-ból ment el nagyjából 20 millió, az androidos táblákról nem találtam infót.


A Surface Pro-t ma fogják kiadni. Viszont neten már rengeteg minden lehet róla olvasni. Az újságírók abban reménykednek hogy majd lehet hozzá kapni külső akksit mivel az akkuideje az siralmas. A tárhely hatalmas részét az op. rendszer és az előre telepített programok foglalják be. A windows 8 még most is nagyon siralmas. (bár azért a gyorsaság előtt le a kalappal). Igazi best buy lesz.

2013. febr. 9. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Már meg vettem a laptopot és nem bántam meg. Vásárlás előtt volt alkalmam kipróbálni egy Microsoft Surfacet-t ami tényleg nagyon szuper kis cucc de nekem egy 15,6 colos Windows 7-es notebook nagyobb élményt nyújt mint egy 10 colos Windows 8-as tablet még ha van hozzá mágneses billentyűzet akkor is ( mellesleg még az a mágneses billentyűzet is egy csomó pénz ).
2013. febr. 9. 10:43
 9/9 anonim válasza:
Úgy igen.Persze igényeknek megfelelően kell vásárolni.Én várok pár hónapot,nézek pár review-et a pro-ról,aztán gondolkozom rajta hogy abba fektessek-e.Nekem abban veri a laptopot,hogy sokkal kevesebb helyzetben körülményes használni,mint egy notebookot(főleg ha jó nagy) mert hát gondolj csak bele: nem mindegy,hogy a suliba kikapod a kis cuccot a táskádból,és rögtön üzemel,vagy egy bazi nagy laptoptáskát hordasz magaddal és nem kell tovább soroljam.Külső akksiról nem sokat tudok,nekem az is jó lenne egyenlőre,ha autós töltő kapható lenne.
2013. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!