Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Netbook-al teljes élet?

Netbook-al teljes élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Itt a továbbtanulás. 80% hogy felvesznek abba az iskolába ahova menni szeretnék, úgy hogy el kell gondolkoznom új masina beszerzésén mivel ebben az iskolában szinte csak Laptopot használunk mindenhez. Mindenki a sajátját. Akinek meg nincs és ide szeretne jönni annak sürgősen vennie kell. A helyzet az hogy nekem éppen van is de már elég veterán kategória, és nem merek vele belefogni ebbe az egészbe. Tulajdon képen egy 2007-es Acer Aspire 5315-ös böhöm, csunya, súlyos laptop. Ettől fügétlenül szeretem és semmi bajom vele, azon kívül hogy elég gyengécske szegényke. Meg már hardverileg is elég ramaty és súlyosan öregszik is. Például a napokba ment gallyá a nyitó pöcke is és most ha lecsukom késsel vagy kulcsa kell kinyitni ami azért gáz dolog ha utazni akarsz vele, márpedig a suliba utazni kell.


Szóval döntöttem. Ha ide megyek muszáj vegyek egy új gépezettet. Az egész dologra ha nem akarok éhen halni akkor 100 ezret költhetek de ezt is már nagyon húzósan, ugyanis ez a suli pénzes és Júniusig 150 ezret össze kell kaparnia a családnak. Szóval nézegettem pár gépet és találtam párat, az Acer Aspire V3-531 néztem meg, na az nem lenne rossz viszont utazni szintén gáz vele, inkább otthonra ajánlatos. Aztán ott volt a ASUS X501A-XX234D vagy a ASUS X55A-SX044D ami szint úgy nem volt rossz de én valami még mobilabbra vágyok ráadásul nem komálom az ASUSt. Én nagyon Acer párti vagyok. Laptopok terén más nem is nagyon izgatott fel.


Aztán beugrott hogy van olyan hogy Acer Aspire. Néztem abból is pár verziót és találtam eléggé tetszetőst! Mobilitás terén teljesen megfelel a netbook dolog. Nagyon bejön! De aztán beugrott hogy ez végül is egy kis gép. Azon gondolkoztam hogy ez vajon elegendő lesz e. Pénzben ez a legjobb választás. Remek a felszereltsége. Ráadásul Acer <3. És a teljesítménye is jó méreteihez képest. Aztán gondoltam megkérdezek pár embert mit szol ehhez mert nem hagy nyugodni a dolog.


Szerintetek lehet élni teljes egy Netbook-al? Úgy hogy semmi másom sincs és csak ezt használom? Nincs asztali PC, sem másom. Csak ez.

(Mondjuk eddig is csak a Laptopom volt szóval.)


Amire kellene:


Tanulás/"munka": Microsoft Office program csomag, Photo Shop, Sony Vegas Pro 8, Movie Maker 2.6, PhotoScape.


Szórakozás: Internet, Youtube, Steam, Film nézés VLC Media Player-el, Steam, Nagyon kis gépigényű játékok, low-on. Játékok alatt annyit értek hogy mondjuk a Call of Duty 2 fusson leges legkisebb beállításokon élvezhető sebsebéggel. Minimalista vagyok. :) Meg persze uTorrent.


Kommunikáció: Skype, Facebook, TeamSpeak,


Biztonság: Microsoft Security Essentials


Egyébként a Netbook: [link]


-ACER AOD270-26Dws-


Mostani gépem:


CPU: Intel Celeron M 530 1.73GHz

RAM: 2GB DDRII

Grafika: Intel GMA X3100

(Mobile Intel 965 Express Chipset Family)


-Acer Aspire 5315-


Mondom ezzel semmi baj nem lenne, a gond az hogy nagy, csúnya, hordozhatatlan, súlyos, agyon használ állapotú.


Válaszokat előre is köszi! Peace! :)



2012. dec. 1. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azért leírhattad volna, hogy hova mész, mert én ilyen helyet még nem nagyon hallottam, hol "előírás" lett volna a saját gép.


Nem rossz gép, de amire neked kell inkább egy rendeset kéne venni!

2012. dec. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

*Aztán beugrott hogy van olyan hogy Acer Aspire One.


Elnézést, fáradt vagyok. :)

2012. dec. 1. 23:12
 3/16 anonim ***** válasza:
10 colos kijelző szerintem nagyon kicsi. Az összezsugorított billentyűzetről ne is beszéljünk. :)
2012. dec. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Jah, most nézem én is.

A 10 colt felejtsd el, 13 alatt nem éri meg semmiképpen sem!

2012. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha acer mániás vagy:

[link]

Nagynak lehet, hogy "nagy" de szerintem a normál laptop éri meg a legjobban. Ekkora kijelző szerintem a minimum.

2012. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Amúgy az engem is érdekelne, hogy milyen suliba mész, hogy ott mindenhez notebook kell. Mérnök infós vagyok, de suliba kb. 2x ha vittem laptopot a 3 év alatt.
2012. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Na ez valóban jobb gép és jobban megéri.


(Én programtervező informatikus vagyok, de a BSc alatt kb 2-3 alkalommal ha "kellett" saját gépet használni, akkor is inkább azért használtam, mert kényelmesebb volt a saját rendszer, mint a géptermi...)

2012. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 lambo96 ***** válasza:

Azzal a netbookkal jó, ha a jegyzettömböt meg tudod nyitni :D

Ha vegas, photoshop, stb. kell, akkor már inkább rendes laptop kéne. Pl. amit néhánnyal előttem linkeltek, az egész jó, és a kereten is belül van.

2012. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az iskola neve: Lánczos Kornél Gimnázium és Székesfehérváron található és hát egy elég "elit" iskoláról van szó. Az iskola lényege hogy "angol szász" stílusban tanulunk. És elég korszerű módon. A Laptop azért kell, és kötelező mert azt hiszem pont a következő tanévtől kezdve lesz az hogy se tankönyvek se füzetek nem kellenek a legtöbb tantárgyhoz, hanem Laptopról "Digitális tankönyvekből" tanulunk és ugye World-be vagy egyébbe jegyzetelünk, dolgozunk ki egyéb dolgokat. Én igazából az Angol és Külpolitikai ismeretek szakra megyek. De konkrétan annyira Laptopfüggő hogy az iskolában nincs informatika terem, vagyis van de tulajdonképpen nincs benne 1db gép se és az egész Iskolába azt hiszem 3db asztali gép van, a dolgozóknak. Persze nem mindent tanulunk digitálisan, csak a legtöbb tantárgyat. Tulajdon képen tankönyvek, és füzetek helyett 1db Laptopot kell venni.

(Lehet kicsit túl sok volt a "tulajdonképpen". Bocsi.)

2012. dec. 2. 00:10
 10/16 A kérdező kommentje:

"Azzal a netbookkal jó, ha a jegyzettömböt meg tudod nyitni"


Na ezt azért kicsit túlzásnak tartom. Egyedül a RAM-ot tartom benne gyenge szempontnak de azt hiszem 4GB-ig bővíthető DDR3-mal szóval ha ezt veszem meg és kevésnek bizonyul, még mindig tudom erősíteni.

2012. dec. 2. 00:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!