Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet rákötni a laptopr...

Hogyan lehet rákötni a laptopra az 5.1es hangfalszettemet? (lehetőleg külső hangkártya nélkül)

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Lenovo Z580as laptopot aminek a specifikációjában fel van tüntetve hogy DolbyŸ Home TheaterŸ v4, ennek utána is néztem és elvileg támogatja az 5.1-et.

Itt le van róla írva minden:

[link]

Egy Logitech X-530ast szeretnék majd rákötni, de ezt 3db jack-el kell a hangkártyához csatlakoztatni, a laptopokon meg úgytudom nem szokott lenni csak 1. (néztem képeket a z580ról és tényleg nem láttam)

Kérdésem hogy ezt valamilyen átalakítóval lehet megoldani? egy sima 1-3 jack elosztó tudomásom szerint nem tudja átvinni a 6 csatornát, HDMI-3x jack anya meg úgy látom nem létezik:D Hogy kellene ezt összehozni?



2012. dec. 2. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem csak 2.1 van, de sima 1-2 jack elosztóval csináltam meg. szerintem az erősítőnek kell olyannak lenni, hogy 1 bemenetből 5.1be küldi a hangot.
2012. dec. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát ha azt nézzük, hogy stereo jack-ek vannak a kábeleken, akkor legkevesebb 3 csatlakozó kell, mert ugye az 5.1, az ugye 6 "különböző" hangszóró és a jack dugó meg 2 "különböző" hangra elég

1 front hangszórók jobb/bal

1 hátsó hangszórók jobb/bal

1 center/sub


vagy SPDIF

vagy hdmi


de az utóbbi két megoldáshoz szerintem egy komolyabb erősítő is kell, ami tudja kezelni ezeket a csatlakozókat, mert amit az 5.1-ekbe építenek azok elég standard kivitelűek...

2012. dec. 2. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

úgytudom a jack-ek max 3 vagy 4 részre vannak osztva, ebből 1 a föld szóval marad 2 vagy 3 a jelnek (a közös oldalon, ami bemegy a gépbe)

itt egy kép róla:

[link]

és mivel 2.1nél 3 csatorna van ez elég is lehet de 5.1nél 6 kellene. Ha hülyeségeket beszélek javítson ki valaki de én így értelmezem.

2012. dec. 2. 02:38
 4/4 A kérdező kommentje:

2.nak:

igen ezt értem, a logitechemen nincs hdmi nyilván.


itt egy video erről a DolbyŸ Home TheaterŸ v4-ről

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4IRcS..

A csaj lazán fetreng a kanapén és szól az 5.1, de hogy? kérdem én:D

2012. dec. 2. 02:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!