Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD FX6100 CPU-hoz Thermaltake...

AMD FX6100 CPU-hoz Thermaltake SpinQ CPU hűtő?

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy egy AMD FX6100-as processzorhoz mennyire elegendő egy Thermaltake SpingQ hűtő?

A gép játékra van használva, így elég fontos, hogy megfelelően legyen hűtve a CPU.

Ha valakinek esetleg van tapasztalata vele, leírhatná, hogy hogyan teszi a dolgát a hűtő.



2012. dec. 3. 20:14
1 2
 1/11 JuhászDork ***** válasza:

Ezzel még egy jókora oc-vel is hűvös maradna.

alap órajelen kiváló, de akkor már nincs értelme lecserélni a gyári hűtőt.

2012. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A processzor gyári hűtője, mennyire jó minőségű? Illetve, mennyire teszi jól a dolgát?
2012. dec. 3. 20:25
 3/11 lopokus ***** válasza:
nekem ilyenem van és több mint tökéletes... megse hallom
2012. dec. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 lopokus ***** válasza:
ja igen, én a gyári hűtőjével használom!:D
2012. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát úgy látom ti nagyon nem értetek hozzájuk és a sz@r tanácsot osztogatjátok...


Lépjetek már túl azon a korszakon, hogy mindig azt ajánljátok, amitek nektek is van. Még ezzel nem is lenne baj, ha valódi személyes véleményt írnátok le (a negatívval az élen!!!).


Illetve második hozzászóló: neked nagyon-nagy problémáid vannak a hallásoddal.


Kedves kérdező!

Ha jót akarsz magadnak, akkor nem veszed meg, terhelés alatt qrva hangos, nem képes túl sok hűt elvezetni. Van nála sokkal, de sokkal jó hűtő ebben a kategóriában, ami lazán lekörözi.

2012. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudnátok, akkor valami jobbat ajánlani a fent említett proci mellé? A lényeg, hogy tegye a dolgát, és lehetőleg halk legyen. A személyes tapasztalatoknak örülnék, mert azokra tudok leginkább támaszkodni. Neten sok teszt nem adja vissza azt a képet, amit megvétel után tapasztalni... Tehát 3-4 órás játék után pl ne legyen olyan hangja, mint ha a konyhában turmixolnának.

10-15.000 Ft környéki ár az belefér még...

2012. dec. 4. 13:41
 7/11 lopokus ***** válasza:
Bocs hogy ő a személyes tapasztalatból tanul... Ha meg olyan sz@r rágó akarok lenni mint te akkor meg tanulj meg írni...
2012. dec. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 lopokus ***** válasza:
és kérdező vissza térve a kérdésre, terhelés alatt 57 foknál nem megy feljebb a GYÁRI hűtővel, és még akkor is csak olyan a hangja, mint egy szobaventilátornak minimum fokozaton(remélem érted a hasonlatot). Szóval nagyon halk és jól hűt, ha nem akarsz tuningolni.
2012. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2012. dec. 4. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem valós tények leírása itt a gond.


Én nem csak személyes tapasztalatból tanulok drága barátom, mert én szoktam ÉRTELMES külföldi fórumokat olvasni. Ott alaposabban tesztelnek, meg előbb is kidobnak egy cikket, mint a magyar oldalakon.

Mindegy ez most nem lényeg.


Jó én most itt hagyom abba veled a vitát, mert veled értelmetlen vitatkozni.

Oltári nagy baromságokat írsz. A gyári hűtők a működési idejük 10%-ban mennek alapjáraton a többit magasabb fordulaton. A gyári hűtők egyébként se halkak még alapjáraton se. Először tájékozódni kellene a dolgokkal kapcsolatban, nem pedig csak úgy hasra ütve írni.


A gyári hűtő nem felel meg a kérdésben leírt követelményeknek (" megfelelően legyen hűtve").


Ha mégis a gyári hűtőt fogod használni, akkor inkább ne is játssz a tuning gondolatával.


A Best/buy hűtő jelenleg a Alpenföhn Brocken (halk, erős, tuninghűtő). ~10k

Ha a kereted teljesen kiszeretnéd használni, akkor Alpenföhn Matterhorn, Be Quiet Dark Rock Advanced C1, Scythe Mugen 3 Rev.B PCGH-Edition, Thermalright HR-02 Macho, Be Quiet! Shadow Rock Pro SR1

Ezek között gondolkoznék el.


Csak halkan megjegyzem:

Nekem teljesen mindegy, hogy mit veszel, mert engem kicsit sem érdekel. Nem az én pénztárcám, tehát nem én gazdálkodom belőle.

Tőlem nyugodtan megveheted akármelyiket, de utána ne sírj. Segíteni szerettem volna.

2012. dec. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!