Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mire érdemes építeni a gépet?

Mire érdemes építeni a gépet?

Figyelt kérdés
AM3, AM3+, FM1, FM2 mire fog az AMD újabb processzorokat kihozni?
2012. dec. 3. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
AM3+, FM2 a legújabb
2012. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez oké, de melyikre fog az AMD új CPU-t gyártani? :)
2012. dec. 3. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. Először is az AM3 és FM1 már halott, oda nem jön új CPU/APU. A másik meg, hogy az FM2 az ugyebár APU, ami ugye tartalmaz egy IGP-t, míg az AM3+ sima CPU, bár valamivel erősebb. FM2 akkor jó ha nincsenek nagy igényeid játékok terén, ez esetben elégnek kell lennie az integrált HD7660D-nek, míg AM3+-hoz rakhatsz videokártyát, és sokkal jobban tudsz játszani, bár kicsit költséges. FM2-höz meg dedikált VGA-t venni szerintem hülyeség, kivéve Hybrid CF-ben, de annak sincs túl sok értelme.
2012. dec. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Rasta Joint ***** válasza:

FM2 foglalatra nem csak APU van. (PL: AMD Athlon II X4 740)

Am3+ foglalatba már nem jönnek újabb procik a későbbiekben.

2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Mivel a kérdés az volt, hogy mire ÉRDEMES ezért nem véletlen hagytam ki az x4-es athlonokat. AM3+-ba nem jön CPU ezt nem tudtam, kösz hogy kijavítottál. Egyébként szerintem kb. mindegy, hogy e kettő közül mire építed ugyanis ezekszerint az AM3+ is halott, de mivel most az APU-kat fejlesztik főleg, nagy valószínűséggel az FM2 is ki fog halni hamarosan, vagy legalábbis mire fejlesztésre kerül a sor.

2012. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha elég az A10 APU processzor teljesítménye, jobb lenne az FM2(és ha lesz mellette videokártya, akkor akár egy Athlon II X4, ami 17 ezer körül van, csak a IGP van letiltva). Oda még jön a Richland APU és talán a Kaveri.


[link]

2012. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Panda Péter ***** válasza:
mondjuk CPU terén várhatóan csak a Kaveri fog érdemi előrelépést hozni. de egy közepes, olcsó játékos konfignak jó alapja lehet egy FM2-es Athlon, vagy A8/A10.
2012. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!