Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom húzni a procimat?...

Hogyan tudom húzni a procimat? Részletek lent

Figyelt kérdés

Van egy eléggé gyenge (számomra) processzor a gépemben :

intel celeron 2,6 ghz

fujitsu siemens D 1837 -es alaplapom van

Azt tudom, hogy a BIOS -ból kell valamit csinálni, de nem tudom, hogy mit ... Ilyen válaszokat, hogy : "ha nem értesz hozzá ne húzd" meg hasonlókat ne írjatok légyszi, mert pont ezért írtam ki :) esetleg teamviewerbe fel tudtok jönni a gépemre, és megnézni mi a helyzet vele, ha az segít

köszi előre is



2012. dec. 3. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Az általad írt válasz lehetőség teljesen helytálló. Ha nem tudod mit csinálsz, akkor azt sem fogod látni, hogy elrontottál valamit, csak max amikor már menthetetlen a cucc.

A Celeron procik meg úgy általában az előre szerelt gépek nem arról híresek, hogy tuningra tervezték őket. Ez a gép ennyit tud, ha több teljesítményre van szükség, akkor arra költeni kell.

2012. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de nekem feltétlenül kéne, hogy nagyobb legyen a teljesítmény ... ilyenre most perpill.nincsen pénzünk, vannak fontosabb dolgok is, de nagyon felszeretném húzni ... leírnátok mindent nekem, akkor megbírnám csinálni, nem vagyok gyámoltalan ... tisztában vagyok vele, hogy nem éppen húzásra találták ki ezt a procit ... HELP
2012. dec. 3. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor most vársz a karácsonyi csodára, hogy majd a simpla procidból egyik napról a másikra szuper proci lesz?

Mire kell az a fene nagy teljesítmény?

2012. dec. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen , így is mondhatjuk... csak kell .. :) segítsetek légyszi, tisztában vagyok a kockázattal ! köszi
2012. dec. 4. 13:48
 5/6 Neuhauser László ***** válasza:

BIOS - ban esetleg az FSB - t növelheted, de nem érdemes, mert instabil lesz tőle a rendszer, és csak minimális gyorsulást veszel észre (ár ha egyáltalán lesz...)


A celeron - ok úgy tudom, egyébként sem a húzhatóságukról híresek :)


Bátyám egy Cerkát alig bírt húzni, és állandóan fagyott a gépe utána.

Aztán beszerzett egy P4 2.4 Ghz - es CPU - t, amit majd 3 GHZ - ig húzott, csupán FSB növeléssel

2012. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pj0tr ***** válasza:

Az FSB húzásával az a probléma, hogy hatással van mindenre. A PCI, PCI-E, AGP portokra és a memóriára. Tehát pl lehet, hogy gyorsabb lenne a proci, de nincs szinkronban a memóriákkal és összességében lassabb a rendszer.

Semmi értelme egy ezer éves vackot húzni, mert semmi kézzel fogható eredménye nem lesz. Hacsak az nem számít eredménynek, hogy instabil a rendszer...

2012. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!