Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » LCD/TFT monitor különbsége?

LCD/TFT monitor különbsége?

Figyelt kérdés
Értem, hogy a tft monitorok aktív mátrixos technológiával működnek, minden pixel mögött tranzisztor, lcd fejlettebb változata stb... de a sima LCD ben akkor mi is van? Hogy működik a panel?

2012. dec. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A nevében is benne van Liquid Crystal Display :) Tehát folyadékkristályos :) Szívesen
2012. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*rövidítés
2012. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Бог мой

Arra lennék kíváncsi, hogy ha a sima lcd ben nem vékony film tranzisztorok vannak, akkor mégis mi?... Mivel eddig mindenhol csak olyan válaszokat találtam, amik úgy kezdődnek, hogy "Az lcd vel ellentétben a tft...", és nincs konkrét állítás, hogy mivel ellentétben, ezért abszolút nem értem az lcd monitorok felépítését.

2012. dec. 4. 22:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha valaki tudna, akár egy angol nyelvű oldalt is linkelni, ahol nem azt írják le, hogy mi nincs a sima lcd-ben, hanem hogy mi van, azt megköszönném.
2012. dec. 4. 22:05
 5/6 JuhászDork ***** válasza:
Az LCD monitor működési elve egyszerű: két, belső felületén mikronméretű árkokkal ellátott átlátszó lap közé folyadékkristályos anyagot helyeznek, amely nyugalmi állapotában igazodik a belső felület által meghatározott irányhoz, így csavart állapotot vesz fel. A kijelző első és hátsó oldalára egy-egy polárszűrőt helyeznek, amelyek a fény minden irányú rezgését csak egy meghatározott síkban engedik tovább. A csavart elhelyezkedésű folyadékkristály különleges tulajdonsága, hogy a rá eső fény rezgési síkját elforgatja. Ha hátul megvilágítják a panelt, akkor a hátsó polarizátoron átjutó fényt a folyadékkristály elforgatja (innen ered a Twisted Nematic, TN megnevezés), így a fény az első szűrőn átjut, és világos képpontot kapunk. Ha kristályokra feszültséget kapcsolunk, nem forgatják el a fényt, az eredmény pedig fekete képpont. A polárszűrő elé már csak egy színszűrőt kell helyezni. Előfordulhat a gyártás tökéletlensége miatt, hogy a képernyőn halott vagy „beragadt” képpontokat találunk. Az LCD monitorok minősége egyre javul, áruk csökken, de egy jó CRT monitor még mindig teltebb színeket ad.
2012. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha kristályokra feszültséget kapcsolunk,.."

Ok, itt megint kimarad egy lényeges dolog, hogy minek a segítségével kapcsolunk rájuk feszültséget? Nincs minden pixelnek külön tranzisztor, szóval milyen megoldással működött?

2012. dec. 4. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!